Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Niedziela Radiowa w Kryłowie

Już w najbliższą niedzielę, w 56. Dzień Środków Społecznego Przekazu, 18 września, w ramach Niedzieli Radiowej, Katolickie Radio Zamość będzie gościć w Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kryłowie w dekanacie Hrubieszów Południe.
Niedziela Radiowa w Kryłowie
Autor: Ks. Jacek Rak

To szczególne miejsce na przestrzeni dziejów przeżywało różne historie. Parafia rzymskokatolicka istniała w Kryłowie już w XVw. Była to dobrze uposażona parafia, a w 1635 r. kościelne latyfundia zostały jeszcze zwiększone przez Mikołaja Ostroroga. W ramach działalności charytatywnej założono wtedy szpital dla ubogich, który funkcjonował jeszcze w XIXw. Pierwszy kościół rzymskokatolicki w XVI w. niestety został zamieniono na zbór kalwiński. Dlatego wybudowano, w 1637 r. kosztem rodziny Ostrorogów, nowy kościół pw. Najśw. Sakramentu. Jednak i ten długo się nie ostał, dlatego na jego miejscu stanął kolejny drewniany kościół w 1695 r. i kolejny wybudowany ok. 1754-6r. Obecnie istniejący kościół wzniesiono w latach 1859-60 z fundacji Anieli z Rzewuskich Chrzanowskiej. A jego konsekracji dokonał w październiku 1860 r., Biskup Walenty Baranowski. Niestety także i ta świątynia w wyniku działań wojennych uległa uszkodzeniu, ale po II wojnie światowej, tak jak i w poprzednich przypadkach została odnowiona.


Warto przyjechać do Kryłowa na modlitwę, ale także aby zobaczyć to doświadczone przez wieki miejsce, mówi Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kryłowie, Ksiądz Michał Moń:

POSŁUCHAJ

Te i wiele innych ciekawych informacji, przygotowanych przez Księdza Proboszcza jak również przez przedstawicieli parafii, będzie można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość w niedzielę (18.09) po godzinie 17.05 i w poniedziałek po godzinie 13.10.
A już dzisiaj zapraszamy na niedzielną transmisję uroczystej Eucharystii z parafii Kryłów, która rozpocznie się o godzinie 11.30.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A