Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Dzień bez samochodu. Zachęcamy, by przesiąść się na rower

Do zmiany środka transportu na bardziej ekologiczny i oszczędny przekonują urzędnicy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który co roku obchodzony jest w dniach 16-22 września, a jego kulminacyjny punkt to dzień 22 września, kiedy przypada "Dzień bez samochodu".
Dzień bez samochodu. Zachęcamy, by przesiąść się na rower

Cała akcja promuje a ekologiczne formy mobilności, takie jak transport zbiorowy, rower czy ruch pieszy.  Dlatego w większych miastach korzystanie z komunikacji miejskiej odbywa się dzisiaj bezpłatnie. W razie kontroli pasażer musi przedstawić dowód rejestracyjny pojazdu zarejestrowany na własne nazwisko oraz dowód potwierdzający tożsamość. My ze swojej strony zachęcamy Państwa bardzo serdecznie, by przy okazji przypadającego "Dnia bez samochodu" przesiąść się na rower lub hulajnogę.  Przesiadając się z samochodu na rower warto pamiętać o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa m.in. o odpowiednim wyposażeniu roweru. W jakie elementy powinien być wyposażony każdy jednoślad informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło.

POSŁUCHAJ

Rowerzyści korzystający z dróg publicznych zobowiązani są korzystać z dróg dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.
POSŁUCHAJ

Korzystając z hulajnóg elektrycznych również warto zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.
POSŁUCHAJ

Użytkownicy hulajnóg mogą korzystać z wyznaczonych dróg dla rowerów lub jezdni.

POSŁUCHAJ

Z jaką prędkością mogą poruszać się użytkownicy hulajnóg?
POSŁUCHAJ

Przypadający "Dzień bez samochodu" tradycyjnie kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wszystkim, którym nie jest obojętna ochrona naszego środowiska zachęcamy do włączenia się w  akcję.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze