Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 05:00
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Jak aktywność fizyczna wpływa na pracę naszego serca?

Badania dowodzą, że im więcej się ruszmy, tym dłużej żyjemy dlatego zacznijmy dbać o nasze serce już dziś.
Jak aktywność fizyczna wpływa na pracę naszego serca?

Najczęstszą przyczyną zgonów są: zawały, udary i choroby układu krążenia. Pamiętajmy, że zdrowy i aktywny tryb życia to sposób na lepsze życie, a najbardziej aktywne osoby żyją średnio nawet o 6-8 lat dłużej niż populacja ogólna. W dużej mierze to ile lat żyjemy uwarunkowane jest stylem naszego życia, a co to znaczy? Na co dzień powinnyśmy się wysypiać, otaczać się osobami o pozytywnym usposobieniu i dużo się ruszać Dietetyk mgr inż. Kinga Stopa podkreśliła, że o nasze serce powinniśmy dbać przez całe życie, a wiec od młodych lat.

POSŁUCHAJ

Na co dzień powinniśmy unikać przemęczenia i spożywania różnego rodzaju używek. O co warto jeszcze zadbać, by cieszyć się zdrowym sercem przez długie lata życia?
POSŁUCHAJ

Jakie produkty spożywcze pozytywnie wpływają na pracę naszego serca?
POSŁUCHAJ

Codziennie powinniśmy pamiętać, by odżywiać się zdrowo i dużo się ruszać, a jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie naszego serca?
POSŁUCHAJ

Zwiększając chociażby temp naszego kroku możemy zauważyć, że zaczynamy szybciej oddychać, szybciej też pracuje nasze serce, a co za tym idzie wzrasta krążenie krwi w naszym organizmie. Dzięki regularnej aktywności zmniejsza się ryzyko chorób sercowo - naczyniowych, najczęstszych nowotworowych, a także poprawia się pamięć i koncentracja. Warto także podkreślić, że ruch zapobiega procesom starzenia się i stymuluje odporność, co przekłada się na lepszą kondycję fizyczną i psychiczną, naturalnie spadającą wraz z wiekiem.


Więcej na temat zdrowego odżywania usłyszycie Państwo w najbliższym poradniku dietetycznym w piątek (30.09) o godz. 9.40, na który serdecznie zapraszamy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze