Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Reprezentant Polski Dominik Kopeć zagościł na zamojskim stadionie

W Zamościu zorganizowane zostały „Czwartki Lekkoatletyczne" oraz „Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce".
Reprezentant Polski Dominik Kopeć zagościł na zamojskim stadionie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu w środę (28.09) odbyły się Czwartki Lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych. Lekkoatletyka jest jedną z najciekawszych i widowiskowych dyscyplin dlatego dzieci i młodzież mogli sprawdzić swoje umiejętności: w biegach, skokach i rzutach. Zmagania lekkoatletyczne zostały połączone z Mistrzostwami Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce. W przygotowanych konkurencjach wzięła udział reprezentantka Klubu Sportowego Agros Zamość.

POSŁUCHAJ

Zawodniczka do swoich startów przygotowywała się także w okresie letnim, wolnym od szkoły. Jak zmieniło się życie sprinterki od kiedy trenuje w klubie?
POSŁUCHAJ

Dlaczego zdaniem zawodniczki warto być osobą wysportowaną?

POSŁUCHAJ

Na Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce zagościł reprezentant KS Agros Zamość Dominik Kopeć, który na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Monachium w sztafecie 4x100 m zdobył dla Polski brązowy medal. Wszyscy chętni z reprezentantem naszego kraju mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także otrzymać autograf.
POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że na ME w Monachium sztafeta w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota oraz Dominik Kopeć oprócz brązowego medalu ustanowiła rekord Polski, który aktualnie wynosi 38 sekund i 15 setnych sekundy. Dzięki świetnemu finiszowi zamojskiego sprintera, Polacy o 16 setnych sekundy poprawili rekord kraju, który został ustanowiony 10 lat temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
POSŁUCHAJ

ME to wielka impreza, gdzie na sukcesy oczekują głownie kibice różnych narodowości. W tym roku męska sztafeta udowodniła, że jest mocna i stać ją na jeszcze więcej. ME to nie tylko starty i oklaski, ale również niesamowite emocje. Jakie uczucia towarzyszyły zawodnikowi w momencie, kiedy stał na podium słysząc hymn Polski?
POSŁUCHAJ

Dominik Kopeć pochodzi z okolic Tomaszowa Lubelskiego, a z KS Agros Zamość związany jest od trzynastu lat. Jego trenerem w Agrosie jest Andrzej Gdański, który również zagościł na zamojskim stadionie. Dlaczego zdaniem sprintera warto uprawiać sport i jak wspomina swoje pierwsze starty na bieżni?
POSŁUCHAJ

Najważniejszą imprezą do jakiej przygotowuje się obecnie Dominik Kopeć są Mistrzostwa Świata, które odbędą się już w przyszłym roku.
POSŁUCHAJ

Polska sztafeta ma szansę zakwalifikować się także na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu.
POSŁUCHAJ

Sprinter zdradził, że przygotowania treningowe odbywają się głównie na bieżni i siłowni. Ile kilometrów pokonuje Dominik, by być w tak wyśmienitej formie?
POSŁUCHAJ

Dominik Kopeć jest osobą rozpoznawalną a czy zdarza się, że przypadkowi ludzie proszą go o autograf?
POSŁUCHAJ

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy „Agros” Zamość, OSiR w Zamościu, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Urząd Miasta Zamość. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze