Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

24 medale dla karateków z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego

Bardzo dobre starty zamojskich karateków po przerwie wakacyjnej! Zawodnicy Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego zdobyli we Wrocławiu 24 medale.
24 medale dla karateków z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego

8 października 2022 roku we Wrocławiu odbył się jubileuszowy XV Puchar Mistrza w Karate Tradycyjnym poświęcony pamięci Hidetaki Nishiyamy (10 października 2022 minęła 94. rocznica urodzin Senseia, 10.10.1928-07.11.2008), który poświęcił życie dla rozwoju karate i wartości jakie niesie ze sobą trenowanie tej sztuki walki – dziś jest on inspiracją dla trenujących sztuki walki na całym świecie. W turnieju wystartowało ponad 400 zawodników z klubów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

- W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami karate dla dzieci i młodzieży w wakacje, po raz pierwszy przez czas odpoczynku od lekcji w szkole prowadziliśmy nie tylko obozy sportowe, ale też treningi w klubie. Był to idealny moment na budowanie nawyku regularnych treningów,
a od września oczywiście zwiększyliśmy ich intensywność i wróciliśmy do normalnego cyklu treningowego – co szybko przełożyło się na świetne wyniki już na pierwszych zawodach z udziałem naszych karateków
– mówił sensei Radosław Niziołek, prezes Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Świetnie spisali się nie tylko najmłodsi, ale także dorośli karatecy trenujący w zamojskim klubie. Karatecy z grupy 30+ zdobyli 5 medali.

- Aleksandra Strzelec zajęła 1. miejsce w kata i 2. miejsce w kumite, Aneta Szpinda także zdobyła dwa medale (brązowy w kata i brązowy w kumite), a Daniel Żur stanął na najniższym stopniu podium w kumite. W najlepszej ósemce w kumite był Grzegorz Chałupczak. Jestem po prostu dumny z moich zawodników. Zapraszam na treningi do klubu nie tylko dzieci i młodzież, ale także starsze osoby. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z karate – podsumował udział swoich podopiecznych w Pucharze Mistrza sensei Dariusz Batorski, jednocześnie zapraszając wszystkich na treningi do Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

- Starty w tym turnieju były też jednym z elementów przygotowań do Otwartego Pucharu Europy ITKF. Łucja Tarnowska, która trenuje w RKKT już od 10 lat i osiąga bardzo dobre wyniki na zawodach – swoją świetną formę potwierdziła również we Wrocławiu i będzie reprezentować nasz klub w Słowenii – chwalił swoją podopieczną Radosław Niziołek.


Wyniki zawodników Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego:
Malwina Gontarz – 2. miejsce w kata
Iga Tarnowska – 3. miejsce w kata
Łucja Tarnowska – 3. miejsce w kata, 3. miejsce w kumite
Gabriela Kot – 3. miejsce w kata, 3. miejsce w kumite
Pola Rycaj – 3. miejsce w kumite
Natalia Błazik – 2. miejsce w kata, 2. miejsce w kumite
Helena Kasprzak – 1. miejsce w kumite
Zuzanna Kawalec – 1. miejsce w kata
Alicja Kostrubiec – 1. miejsce w kata, 1. miejsce w kumite
Hanna Białas – 2. miejsce w kata
Amelia Turczanik – 3. miejsce w kata
Alicja Traczyk – 3. miejsce w kumite
Szymon Chałupczak – 3. miejsce w kata
Aneta Szpinda – 3. miejsce w kata, 3. miejsce w kumite
Aleksandra Strzelec – 1. miejsce w kata, 2. miejsce w kumite
Radosław Niziołek – 1. miejsce w kata
Daniel Żur – 3. miejsce w kumite
Marcin Chałasa – 2. miejsce w kata
Fot. Fabian Turczanik

Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego działa od 2012 roku i zrzesza aż 150 członków. W klubie ćwiczą zawodnicy w wieku od 4 lat, a jego karatecy mogą pochwalić się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Głównym instruktorem klubu jest Radosław Niziołek, posiadający stopień mistrzowski 3 DAN. Zawodnicy klubu, którzy odnieśli największe sukcesy, to Kacper Pańko i Marta Czapka – medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego jest członkiem Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Kontakt:
Radosław Niziołek
e-mail: [email protected]
tel. 781 788 588
www.rkkt.pl
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze