Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Zawodnicy KS Erka mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi

Zajęcia odbywają się na specjalnie przystosowanej sali sportowej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu.
Zawodnicy KS Erka mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi

Autor: Fot. KS Erka Zamość

Reprezentanci klubu mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami, bo w dn. 15-16.10. zaprezentowali swoje umiejętności na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w skokach na ścieżce w Wilkowicach. Maja Kwapisz po bardzo dobrze wykonanym układzie zajęła 10 miejsce, Emilia Niziol z układem o mniejszej trudności uplasowała się na 15. Miejscu, a Natan Bogucki w eliminacjach zdobył brązowy medal. To nie koniec sukcesów jakimi mogą pochwalić się akrobaci, bo na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Warszawie zadebiutowała Róża Krysiak, która na zawodach zdobyła złoty medal. Do swoich startów zawodnicy przygotowywali się wykonując rożnego rodzaju figury akrobatyczne jak: skoki, przewroty, salta, mostki, salta czy szpagaty. Ernest Gdula, prezes i trener akrobatycznego KS Erka zdradził z jakiego rodzaju sprzętu na co dzień korzystają zawodnicy.

POSŁUCHAJ

KS Erka to nie tylko zajęcia z akrobatyki, bo w klubie prowadzone są również treningi w powietrzu na szarfach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na czym polegają zajęcia na szarfach powiedziała trenerka Katarzyna Bogus.

POSŁUCHAJ

Ćwiczenia wzmacniają całe ciało.
POSŁUCHAJ

W klubie prowadzone są także zajęcia z parkour, na które chętnie uczęszczają chłopcy. Parkour to dyscyplina, która pochodzi z Francji i polega na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Tego rodzaju ewolucje polegają na pokonywaniu przeszkód zabudowy miejskiej jak np. ławki czy murki. Ekstremalne widowiska to także skoki z wysokich budynków. Na czym polegają zajęcia powiedział trener Michał Saliński.
POSŁUCHAJ

Michał Saliński zdradził jakie mięśnie angażowane są podczas wykonywania tego typu elementów treningowych.
POSŁUCHAJ

Treningi akrobatyczne odbywają się systematycznie w Zamościu, a od października prowadzone są także zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej w Szkole Podstawowej w Płoskiem. Te zajęcia odbywają się w środy i czwartki w godz. 12:45 do 13:30 i dedykowane są dla dzieci z klas I-III.


 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia