Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Zapisy na Biegi listopadowe z okazji Święta Niepodległości

W piątek (11.11) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Niepodległości. Nie tylko w stolicy naszego kraju oraz innych miastach Polski, ale także w Zamościu z okazji Święta Niepodległości organizowane są liczne wydarzenia. W Zamościu biegi dla wszystkich chętnych odbędą się w przed dzień Święta Niepodległości w czwartek (10.11) na zamojskim Rynku Wielkim.
Zapisy na Biegi listopadowe z okazji Święta Niepodległości

W wydarzeniu ph. "Biegi listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości" jak co roku wezmą udział dziewczęta i chłopcy z zamojskich szkół i okolicznych miejscowości, ale bieg adresowany był także do osób dorosłych. Jak co roku biegi na różnych dystansach poprowadzą zamojskimi ulicami. Zwycięzcy na poszczególnych dystansach za miejsca I-III otrzymują medale i nagrody rzeczowe, a szkoły za udział w biegach otrzymają okolicznościowe puchary. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe medale. Jak wyglądały biegi w roku ubiegłym? Licznie swoje umiejętności sportowe zaprezentowali uczniowie z Miączyna.

POSŁUCHAJ

W roku ubiegłym złotym medalistą został zawodnik, który jak przyznał biega sam dla siebie w czasie wolnym.
POSŁUCHAJ

Na dystansie 800 metrów pierwsze miejsce na podium zajął zawodnik reprezentujący Agros Zamość.
POSŁUCHAJ

Która z dziewcząt zdobyła złoty medal na dystansie 800 metrów?

POSŁUCHAJ

Wśród licealistek na 800 metrów podium należało do dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego z Zamościa.
POSŁUCHAJ

Pierwsze miejsce na dystansie kilometra zajął reprezentant Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu.
POSŁUCHAJ

Celami biegów są: popularyzacja biegów ulicznych wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego, uczczenie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wyłonienie najlepszych zawodników w biegach ulicznych, propagowanie biegania jako najbardziej dostępnej formy spędzania czasu wolnego, promowanie rozwoju sportu dla wszystkich i aktywności fizycznej wszystkich środowisk i grup społecznych, promowanie i wspieranie inicjatyw służących rozwijaniu aktywności fizycznej osób starszych, solidarności międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej poprzez sport oraz promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu.

Zgłoszenia przyjmowane są do dn. 8.11 w KS „Agros” Zamość, przy ul. Królowej Jadwigi 8. Zgłoszenia przyjmowane są także telefonicznie pod nr (84) 638 66 79 oraz mailowo pod adresem: [email protected] Z kolei imienne zgłoszenia uczniów z podpisem Dyrektora Szkoły należy dostarczyć na pół godziny przed zawodami.

Każdy zawodnik musi posiadać kartę startową wg wzoru: Karta startowa musi być wypełniona drukowanymi literami, a szczegóły dostępne są w poniżej zamieszczonym regulaminie biegu.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Sportowy „Agros” Zamość, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze