Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Podsumowanie sezonu w naszym okręgu. KS Agros Zamość zajął drugie miejsce

W bieżącym roku zakończyło się współzawodnictwo dzieci i młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Przyszedł także czas na podsumowanie obecnego sezonu w naszym okręgu. Jak informuje Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów w 2022 roku nasi reprezentanci wywalczyli na Mistrzostwach Polski w sumie 43 medale (13 złotych, 15 srebrnych i 15 brązowych). Najwięcej medali, bo 8 zdobyli reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska, na drugim miejscu uplasowali się sztangiści z KS Agros Zamość, którym udało się wywalczyć 7 medali (3 złote, 3 srebrne i jeden brązowy), a trzecie miejsce zajęli zawodnicy Wisły Puławy z dorobkiem 6 medali. Do wywalczenia medali przyczynili się także reprezentanci klubów tj.: Olimpijczyk Łuków, Znicz Biłgoraj, GCK Kobylany, Unia Hrubieszów, GULKS Niemce, POM Iskra Piotrowice, MOK Terespol.
Podsumowanie sezonu w naszym okręgu. KS Agros Zamość zajął drugie miejsce

Autor: Fot. KS Agros Zamość

Należy podkreślić, że dwa ostatnie srebrne medale dla Agrosu wywalczyły sztangistki podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, które w dn. 4-6.11 odbyły się W Nowym Tomyślu. Drugie miejsce zajęły Klaudia Luterek (kat. wagowa 55 kg) w dwuboju 160 kg (75 rwanie - 85 podrzut) oraz Emilia Rechul (kat. wagowa 64 kg) w dwuboju 184kg (81 rwanie - 103 podrzut). Dziewczęta na Mistrzostwach Polski udowodniły swoją siłę i doskonałe przygotowanie. Na pochwałę zasługuje start, Klaudii Luterek ponieważ w jej przypadku nasiliła się dolegliwość kontuzyjna, której doznała po Mistrzostwach Europy.

POSŁUCHAJ

W przypadku chłopców do medalu zabrakło niewiele. Karol Maksymowicz i Kacper Magielnicki znaleźli się poza podium na czwartym miejscu.
POSŁUCHAJ

Docelową imprezą dla Emilii Rechul, która aktualnie studiuje i trenuje w Lublinie są przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Andrzej Gaweł zdradził do jakich startów przygotowują się pozostali zawodnicy.
POSŁUCHAJ

W Biłgoraju odbędzie się podsumowanie Ligii Juniorów. Kto tam z naszych reprezentantów ma szanse powalczyć o medale?
POSŁUCHAJ

Andrzej Gaweł nie kryje rozczarowania, że w ostatnich latach wstrzymane zostały starty w zawodach akademickich.
POSŁUCHAJ

Wbrew przyjętym stereotypom podnoszenie ciężarów jest sportem nie tylko dla mężczyzn, a dowodem na to są sukcesy reprezentantek Agrosu. Aby móc osiągać sportowe sukcesy należy na początek nauczyć się odpowiedniej techniki trzymania gryfu, a kolejnym etapem jest przygotowanie organizmu do wysiłku. Czy znajdą się wolne miejsca w sekcji dla osób, które lubią aktywność fizyczną?
POSŁUCHAJ

Zajęcia sekcji podnoszenia ciężarów odbywają się w dawnym Rolniczaku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Szczebrzeskiej 102 w Zamościu

                 Trenerowi Andrzejowi Gawłowi i zawodnikom gratulujemy, jednocześnie życząc udanych startów w zbliżających się zawodach.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji