Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Wieczór patriotyczny w Szopinku

Mieszkańcy Szopinka w narodowe święto 11 listopada przygotowali wieczór patriotyczny pod tytułem "Polskie drogi do niepodległości".
Wieczór patriotyczny w Szopinku

Ideą wydarzenia było zaprezentowanie historii Polski od momentu utraty niepodległości aż do lat współczesnych. Wyrazem tego było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz recytacja polskiej poezji. Montaż muzyczno-słowny pt. "Droga do wolności" opracowała i wyreżyserowała Iwona Duda.

Poza uczczeniem 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wydarzenie miało zwrócić także uwagę na 80. rocznicę wysiedleń w Szopinku. Nie zabrakło radości, ale i wzruszeń, podkreślają organizatorzy.

POSŁUCHAJ

Ważne jest, byśmy takie święta jak rocznica odzyskania niepodległości przeżywali w jedności - podkreślał wójt gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.

POSŁUCHAJ

Podczas wydarzenia wybrzmiało wiele, wspólnie zaśpiewanych pieśni patriotycznych, zaprezentowana została świetlica wiejska po przeprowadzonym remoncie, a wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się potrawami kuchni regionalnej przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Szopinka.

Wydarzenie zorganizowali wspólnie: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Szopinek, Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku, Zespół wokalny ShowMen Szopinek oraz Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze".

Szersza relacja z wieczoru patriotycznego "Polskie drogi do niepodległości" na naszej antenie w audycji samorządowej Gminy Zamość już jutro (12.11) o godz. 11:20.

 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A