Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 23:04
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Zostań reprezentantem STS Gryf Gmina Zamość i naucz się doskonałej techniki gry na boisku

Piłka nożna to sport zespołowy adresowany do każdej grupy wiekowej, bo do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W trakcie 90 minut gry zawodnicy wykonują szereg ćwiczeń i ruchów, a ta forma aktywności fizycznej to szereg korzyści zdrowotnych. Z jakich względów warto uprawiać tę dyscyplinę sportu? Gry zespołowe, do których zaliczana jest piłka nożna wpływają na rozwój fizyczny i osobowy człowieka. Bowiem ma ona walory integracyjne, co sprawia że każdy zawodnik utożsamia się z drużyną. Tak jak każda aktywność fizyczna, piłka nożna zapewnia dobre samopoczucie i gwarantuje długie życie w zdrowiu i dobrej kondycji. Piłkę nożną warto uprawiać ponieważ wbrew przyjętym stereotypom wspomaga leczenie wielu schorzeń m.in. chorób serca i chorób ze strony układu krążenia. Ponadto częste treningi wzmacniają wytrzymałość układu kostnego, a wiec mięśni, stawów i kości.
Zostań reprezentantem STS Gryf Gmina Zamość i naucz się doskonałej techniki gry na boisku

To tylko niektóre zalety wynikające z uprawiania piłki nożnej. Jakie inne korzyści w tej dyscyplinie dostrzega Rafał Turczyn wieloletni piłkarz, który aktualnie reprezentuje barwy Igrosu Krasnobród oraz jest trenerem w klubie STS Gryf Gmina Zamość.

POSŁUCHAJ

Rafał Turczyn dodał, że zainteresowanie piłką nożną w naszym regionie jest bardzo duże, a gdzie odbywają się treningi zespołu STS Gryf Gmina Zamość?
POSŁUCHAJ

Maluchy, które chciałyby rozpocząć swoja przygodę z piłką nożną mogą trenować w Akademii Gryf Gmina Zamość. Zajęcia sportowe w Akademii opierają się głównie na uczestnictwu chłopców w grach i zabawach ruchowych.
POSŁUCHAJ

Należy zaznaczyć, że dla każdego trenera zwieńczeniem okresu przygotowawczego jest korzystny bilans bramkowy i sukcesy drużyny. We wrześniu żacy starsi, którzy trenują pod okiem Rafała Turczyna uczestniczyli w prestiżowych Międzynarodowych Turniejach Api Cup w Zakopanem oraz Pro - Turniejach w Licheniu. Zawodnicy biorąc udział w rozgrywkach mogą przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności na boisku.
POSŁUCHAJ

Uczestnicząc w Pro - Turniejach drużyna Gryfa miała okazję zaprezentować swoje umiejętności obok takich drużyn jak: Lech Poznań, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Wisła Kraków, Legia Warszawa czy Warta Poznań. Dzięki sprawdzeniu swoich taktycznych umiejętności na tle innych zespołów, zawodnicy zdobyli doświadczenie, co sprawiło że na boisku czują się silniejsi i bardziej zmotywowani do dalszego działania.
POSŁUCHAJ

Piłkarze doskonalą technikę gry pod okiem szkoleniowców, ale trenerzy również nabywają nowe umiejętności. Co warto zaznaczyć filialną drużyną Gryfa jest Raków Częstochowa dlatego w ostatnim czasie trenerzy Gryfa uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się w Częstochowie. Trenerzy w składzie: Rafał Turczyn, Damian Koszel Sebastian Luterek i Paweł Szajewski mogli zobaczyć jak wyglądają treningi piłkarskie na poziomie ekstraklasy.
POSŁUCHAJ

Trenerzy nabytą wiedzą dzielą się z innymi szkoleniowcami, a zdobyte doświadczenie przekładaj na praktykę. Od nowego roku treningi piłkarskie w klubie uzupełnią zajęcia z psychologiem sportowym. Rozmowy z psychologiem dotyczyć będą nie tylko piłkarzy, ale także rodziców, którzy w procesie wychowawczym odgrywają podstawową rolę. Zajęcia z psychologiem mają za zadanie odpowiedzieć na proste pytania typu jak ma się zachować rodzic w trudnej sytuacji np. kiedy zawodnik ma gorszy dzień, lub doznał porażki. Rafał Turczyn podkreślił, że dziecka z tego typu emocjami nie należy pozostawiać samemu sobie ponieważ najlepszym rozwiązaniem na poznanie problemu jest rozmowa.
POSŁUCHAJ

Piłka nożna to także aspekt zdrowotny, bo zawodnicy narażeni są na urazy. Aby zapobiegać różnego rodzaju kontuzjom trenerzy wprowadzi do cyklicznych zajęć trening wszechstronnego przygotowania motorycznego. Na czym polega ten projekt?
POSŁUCHAJ

Rafał Turczyn dodał, że zapisy do klubu STS Gryf Gmina Zamość prowadzone są przez cały rok.
POSŁUCHAJ

Warunki do trenowania piłki nożnej w Zamościu i regionie mamy bardzo dobre. Aby zawodnicy mogli trenować w trudnych warunkach atmosferycznych w planach zamojskiego OSiR jest także budowa boiska piłkarskiego o zadaszeniu balonowym. Realizacja tego planu będzie możliwa jeśli Miastu Zamość uda się pozyskać na ten cel środki finansowe. Marzeniem wielu klubów sportowych jest także budowa większej ilości boisk o sztucznej nawierzchni. Korzyści z uprawiania piłki nożnej jest mnóstwo. Serdecznie Państwa zachęcamy do zapoznania się z ofertą sportową klubu, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kliknij

Zachęcamy do posłuchania audycji "Rozmowa dnia" z trenerem Rafałem Turczynem, który zdobyte doświadczenie zdobył grając w wielu piłkarskich klubach tj.: AMSPN Hetman Zamość, Resovia Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Omega Stary Zamość, Sokół Zwierzyniec, Huczwa Tyszowce czy Valdres FK.  kliknij


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A