Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Sterydy w Sporcie - Czy są Legalne?

Sterydy w sporcie, to temat, który ciągle wraca do nas, jak bumerang. Nic dziwnego, gdyż jest to kwestia niezmiernie kontrowersyjna. Istnieją różne rodzaje sterydów, które w różny sposób działają nasz na organizm. Warto wiedzieć, o takich kwestiach, aby nie narazić swojego zdrowia i życia na nieprzewidziane skutki. Poznajcie zatem fakty na temat różnego dopingu i jego rodzaje.
Sterydy w Sporcie - Czy są Legalne?

Autor: źródło: https://www.freepik.com/

Sterydy w sporcie - Legalność

Warto wiedzieć, jak działa sport i jego zasady na różnych płaszczyznach. Wiele dyscyplin sportowych ma swoje własne normy wobec zachowań swoich zawodników. Jedni zabraniają kontaktu z drużyną przeciwną, natomiast inni zakazują spożywania alkoholu, czy też palenia papierosów w miejscach publicznych. Co jednak z dopingiem, który można zakupić na przykład w aptece?

Wszystko zależy oczywiście od wykonywanego sportu. Przykładowo trenując do gali freak fight, takiej jak High League czy też Fame MMA nie podlegacie żadnym zakazom w tym zakresie. Jeśli natomiast mówimy o środkach spożywanych przez profesjonalnych sportowców, to sprawa wygląda nieco inaczej. Wszystko zależy bowiem od rodzaju sterydów, o jakich mowa.

Niezależnie od sterydów, każdy z nas ma swoich faworytów w sportach amatorskich i profesjonalnych. Z tego względu warto wiedzieć, że możecie na tym zarobić, uskuteczniając obstawianie wyniku danego wydarzenia. Przykładowo kod promocyjny betters będzie w tym świetną pomocą. Oferuje on bowiem zarówno freebet, jak i zakład bez ryzyka, a nawet grę bez podatku!

Rodzaje sterydów

 Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, w sporcie profesjonalnym sterydy nie są czymś legalnym w przypadku konkretnych ich rodzajów. Oczywiście warto podkreślić, że zakazy są podkreślane w różnych momentach zawodów i przygotowań. Przykładowo, istnieje sześć substancji zakazywanych podczas zawodów, a także podczas przygotowań do takich wydarzeń. Należą do nich:

  • β2-mimetyki,
  • Środki maskujące,
  • Ogólnie przyjęte sterydy,
  • Modulatory metaboliczne,
  • Leki i środki moczopędne,
  • Modulatory hormonalne.

Jak widać, są to bardzo różne w działaniu substancje, które wspomagają zawodnika nie tylko w polepszeniu jego siły i umiejętności. Mogą również pomóc wam w zbiciu wagi, czy też zbudowaniu masy mięśniowej. Z tego też względu zabrania się ich, by pozbawiły zawody, jak i przygotowania nieuczciwości ze strony zawodników, czy nawet całej drużyny.

Jeśli chodzi o inny rodzaj dopingu, którego spożywanie zabrania się wyłącznie w trakcie odbywania zawodów, to jest ich cztery. Wśród nich wymienia się środki, takie jak kannabinoidy, stymulanty, glikokortykosteroidy oraz różnej maści narkotyki. Jak widać, wiele substancji zupełnie nie powinno mieć kontaktu z organizmem zawodnika, gdyż jest to nielegalne.

Sterydy w sporcie ukryte w produktach dla sportowców

Warto wiedzieć, że wiele badań w zakresie odżywiania się sportowców i spożywania przez nich rozmaitych odżywek białkowych, zawiera wstrząsające wieści. Mowa o kwestii tego, że według profesora Navarro z Einstein Medical Center aż 80 procent rozmaitych odżywek zawiera niewyjaśnione dodatkowe substancje. Mężczyzna podkreśla, że kompletnie nie są one wymieniane na etykietach.

Co więcej, są to substancje będące kompletnie niebezpieczne dla zdrowia i życia osoby, która je spożywa. Co znajdziemy wśród nich? Przede wszystkim są to rzecz jasna sterydy anaboliczne i hormony, które mają poprawić wygląd naszej sylwetki. Przyspieszają również efekty ćwiczeń. Warto jednak wiedzieć,  że mają one tragiczny skutek na nasze zdrowie, więc warto sprawdzać odżywki białkowe przed ich zakupem.

 

Materiał nadesłany

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”