Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Bartłomiej Wach

Trener Uczniowskiego Klubu Judo „Legion"
Bartłomiej Wach

Uczniowski Klub Judo Legion" w Zamościu został założony przez Zbigniewa Wacha, instruktora judo. Początki powstania sekcji to 1975 rok, kiedy zajęcia treningowe otrzymywały wsparcie Ogniska TKKF "Meteor". We wstępnym okresie ćwiczono w małych salkach, w starej hali OSiR i niekiedy w szkolnych salach gimnastycznych. Następnie sekcja w 1978 roku trenowała pod szyldem MKS Padwa.

Początki sekcji zawdzięczamy Zbigniewowi Wachowi. Natomiast od 2007 roku zajęcia z tej sztuki walki pod nazwą UKJ Legion" prowadzi jego syn Bartłomiej Wach, który swoje pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem taty.

Bartłomiej Wach jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, gdzie w trakcie studiów zrobił specjalizację trenerską z judo. Aktualnie zajęcia w zamojskim UKJ Legion" odbywają się w dwóch miejscach. Przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych trenują w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu (dawny Elektryk) przy ul. Jana Zamoyskiego 62. Z kolei zajęcia dla starszej młodzieży prowadzone są na sali mat OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8.

W „Rozmowie dnia” usłyszymy czym charakteryzuję się judo oraz jakich chwytów podczas toczonej walki mogą używać zawodnicy. Judocy jak sama nazwa wskazuje trenują w kimonach tzw. judokach koloru białego i niebieskiego, a o poziomie wyszkolenia poszczególnych zawodników świadczy kolor pasa. Na pytania dotyczące początków powstania klubu i jak rozwinęła się ta dyscyplina, o czym świadczą sukcesy zawodników mówi Bartłomiej Wach, trener klubu.

POSŁUCHAJ
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Raul 19.04.2023 08:45
Pozdrawiam Pana Bartka oraz jego tatę.