Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Kierowca wjechał w ogrodzenie posesji

Warunki jakie panują na drogach naszego regionu, wymagają od kierowców zmiany techniki jazdy. Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudnia kierowcom jazdę.
Kierowca wjechał w ogrodzenie posesji

Autor: Fot. KPP w Biłgoraju

Na terenie powiatu biłgorajskiego na trasie W853 w rejonie miejscowości Siedliska kierujący autobusem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji, a jak doszło do kolizji?

POSŁUCHAJ

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Pamiętajmy o właściwym utrzymaniu i przygotowaniu samochodu do jazdy! Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze