Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu

W weekend (25-27.11) poprzedzający „Andrzejki” na drogach Lubelszczyzny prowadzona była akcja ph. „Alkohol i Narkotyki”.
Nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu

Andrzejki, które co roku obchodzone są  w nocy z 29 na 30 listopada to okazja do wspólnych spotkań i zabaw. W tym roku okazją do świętowania Andrzejek był miniony weekend i właśnie w sobotę (26.11) późnym wieczorem na zamojskim osiedlu Karolówka doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwaj mężczyźni wracali do domu po spotkaniu towarzyskim, gdzie wspólnie spożywali alkohol.Idąc ulicą Rolniczą weszli do rowu melioracyjnego. Jeden z mężczyzn nie zdołał o własnych siłach wyjść z kanału, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu. O przebiegu tego zdarzenia informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło.

POSŁUCHAJ

Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowania, wyjaśniają dokładny przebieg zdarzenia i jego okoliczności.

W miniony weekend, który był okazją do świętowania Andrzejek celem policyjnych działań było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub innych zakazanych środków. Oprócz tego typu zachowań policjanci zwracali także uwagę na inne przestępstwa i wykroczenia popełniane na drodze. Jakie konsekwencje karne grożą za jazdę pod wpływem alkoholu informuje asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło. 
POSŁUCHAJ

Jaka kara finansowa przewidziana jest w stosunku do kierowców, którzy doprowadzą do kolizji po spożyciu alkoholu?
POSŁUCHAJ

Kary mandatowe za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających wysokie są także dla rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego.
POSŁUCHAJ

Asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło. przestrzega, że w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami, iż kierowca może być po spożyciu alkoholu lub narkotyków powinniśmy jak najszybciej zawiadomić policję.
POSŁUCHAJ

Pamiętajmy. Jako kierowcy nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jako kierowcy nie możemy również udostępniać pojazdu pijanej osobie. Jednocześnie informujemy, że każdy użytkownik ruchu drogowego może sprawdzić trzeźwość korzystając z bezpłatnego alkomatu. Takie alkomaty są ogólnodostępne na posterunkach Policji i siedzibach Straży Miejskiej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji