Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu

W weekend (25-27.11) poprzedzający „Andrzejki” na drogach Lubelszczyzny prowadzona była akcja ph. „Alkohol i Narkotyki”.
Nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu

Andrzejki, które co roku obchodzone są  w nocy z 29 na 30 listopada to okazja do wspólnych spotkań i zabaw. W tym roku okazją do świętowania Andrzejek był miniony weekend i właśnie w sobotę (26.11) późnym wieczorem na zamojskim osiedlu Karolówka doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwaj mężczyźni wracali do domu po spotkaniu towarzyskim, gdzie wspólnie spożywali alkohol.Idąc ulicą Rolniczą weszli do rowu melioracyjnego. Jeden z mężczyzn nie zdołał o własnych siłach wyjść z kanału, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu. O przebiegu tego zdarzenia informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło.

POSŁUCHAJ

Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowania, wyjaśniają dokładny przebieg zdarzenia i jego okoliczności.

W miniony weekend, który był okazją do świętowania Andrzejek celem policyjnych działań było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub innych zakazanych środków. Oprócz tego typu zachowań policjanci zwracali także uwagę na inne przestępstwa i wykroczenia popełniane na drodze. Jakie konsekwencje karne grożą za jazdę pod wpływem alkoholu informuje asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło. 
POSŁUCHAJ

Jaka kara finansowa przewidziana jest w stosunku do kierowców, którzy doprowadzą do kolizji po spożyciu alkoholu?
POSŁUCHAJ

Kary mandatowe za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających wysokie są także dla rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego.
POSŁUCHAJ

Asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło. przestrzega, że w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami, iż kierowca może być po spożyciu alkoholu lub narkotyków powinniśmy jak najszybciej zawiadomić policję.
POSŁUCHAJ

Pamiętajmy. Jako kierowcy nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jako kierowcy nie możemy również udostępniać pojazdu pijanej osobie. Jednocześnie informujemy, że każdy użytkownik ruchu drogowego może sprawdzić trzeźwość korzystając z bezpłatnego alkomatu. Takie alkomaty są ogólnodostępne na posterunkach Policji i siedzibach Straży Miejskiej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze