Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Tyszowcach

Na terenie Polski skazani na karę pozbawienia wolności spotykają się z młodzieżą, by uświadomić im jak dotkliwe są konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu. Za przykład nieodpowiedzialnej jazdy może posłużyć środowe (30.11) zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Tyszowcach w pow. tomaszowskim.
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w Tyszowcach

"Szanuj zasady, chroń życie". to hasło nowego programu, podczas którego osoby skazane za spowodowanie ciężkiego wypadku ostrzegają młodzież przed skutkami nieodpowiedzialnej jazdy. Inspektorat Transportu Drogowego ze Służbą Więzienną wspólnie organizują lekcje, które adresowane są do uczniów szkół średnich. Z młodzieżą spotykają się osoby odsiadujące wyrok za spowodowanie ciężkiego wypadku, w wyniku którego ktoś zginął albo został ciężko ranny na drodze.  Skazani opowiedzą o tym, jakie spotkały ich konsekwencje np. po tym, jak wsiedli za kierownicę bez uprawnień albo pod wpływem alkoholu. Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa pierwsza taka lekcja odbyła się w listopadzie w Warszawie:

W Polsce ponad sześć tysięcy osób odsiaduję karę za przestępstwa komunikacyjne. Skazani, którzy biorą udział w programach resocjalizacyjnych i pomagają w edukacji młodzieży, mogą liczyć na skrócenie okresu kary pozbawienia wolności. Szkoły zainteresowane tego rodzaju organizowaniem lekcji dla młodzieży mogą zgłaszać się do Inspekcji Transportu Drogowego.

Warto zaznaczyć, że za przykład nieodpowiedzialnej jazdy może posłużyć zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, którego policjanci tomaszowskiej Policji skontrolowali w środę (30.11) w Tyszowcach. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalny był alkohol, co potwierdził policyjny alkomat. O ilości promili w wydychanym powietrzu informuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

POSŁUCHAJ

Nietrzeźwy mężczyzna za jazdę bez uprawnień poniesie konsekwencje prawne.
POSŁUCHAJ

Jako kierowcy nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Jako kierowcy nie możemy również udostępniać pojazdu pijanej osobie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A