Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

2022-12-04 Tyszowce

W najbliższą niedzielę (04.12) Katolickie Radio Zamość gościć będzie w ramach tzw. Niedzieli Radiowej w parafii pw. św. Leonarda w Tyszowcach.
2022-12-04 Tyszowce

Jej historia sięga początku XV wieku. Jest to zatem jedna z najstarszych parafii leżących na terenie naszej diecezji.

Słynie z tradycji wylewania i wykorzystywania podczas nabożeństw największych na świece woskowych świec - na pamiątkę wydarzeń z okresu potopu szwedzkiego. Upamiętniają one wygraną w potyczce pod Tyszowcami wojsk konfederatów ze Szwedami. W podzięce za to, że wojska szwedzkie nie zostały wybite doszczętnie, ofiarowały „konia trojańskiego” w postaci 12 świec, w środku wypełnionych prochem. Świece te miały być odpalone podczas mszy dziękczynnej w kościele. Szczęśliwie, tak się nie stało.

Parafii w Tyszowcach patronuje św. Leonard. Proboszcz parafii, ks. Piotr Kawecki zaprasza do odwiedzenia kościoła parafialnego i do modlitwy za wstawiennictwem św. Leonarda.

POSŁUCHAJ

Dodajmy, że w niedzielę (04.12) będziemy transmitować Mszę św. z kościoła parafialnego w Tyszowcach o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył proboszcz, ks. Piotr Kawecki, a homilię wygłosi ks. Dariusz Babiak.

Do wysłuchania rozmów z parafianami zapraszamy w niedzielę o godz. 17.05, a na powtórkę materiałów w poniedziałek o 13.10.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: Agnieszka MarasTreść komentarza: Robercie jestem pełna podziwu dla ciebie. Życzę weny w dalszym pisaniu i wiele dobroci.Data dodania komentarza: 12.05.2025, 19:25Źródło komentarza: Robert KulikAutor komentarza: T. Kolasa - Klub Seniora w Lubyczy KrólewskiejTreść komentarza: Dziękujemy Redakcji Katolickiego Radia Zamość za możliwość zaproszenia naszych parafian oraz gości na antenie Radia na nasz Przegląd. To już kolejny raz skorzystaliśmy z takiej uprzejmości. Szęść BożeData dodania komentarza: 8.05.2025, 12:33Źródło komentarza: IV Gminno - Parafialny Przegląd Pieśni Maryjnej w Lubyczy KrólewskiejAutor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światła