Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 20:22
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Biłgoraj. Dzień formacji Rycerzy Kolumba

Zakon Rycerzy Kolumba z diecezji zamojsko-lubaczowskiej przeżywali (03.12) dzień formacji, którego tematem była rodzina w nauczaniu św. Jana Pawła II. Spotkanie odbyło się w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.
Biłgoraj. Dzień formacji Rycerzy Kolumba

O głównych założeniach i celach dnia formacji informował Adam Maślany, wielki rycerz Rady 15 440 z Zamościa:

POSŁUCHAJ

Formacja jest niezbędna do wzrostu duchowego rycerzy – tłumaczył ks. Andrzej Chilewicz, kapelan Rycerzy Kolumba w diecezji zamojsko-lubaczowskiej:

POSŁUCHAJ

Rodzina to jeden z fundamentów naszego zakonu – wyjaśniał Paweł Put, wielki Rycerz Rady 14001 z Ludźmierza, dyrektor ds. Rycerzy Kolumba w Polsce:

POSŁUCHAJ

Dzięki Rycerzom Kolumba wzrastamy w wierze i w rodzinie - podkreślał Bronisław Umiński z Tomaszowa Lubelskiego:

POSŁUCHAJ

Rycerze Kolumba angażują się w wiele działań życia społecznego – zaznaczał ks. Chilewicz:

POSŁUCHAJ

Ks. kapelan skierował również do wszystkich mężczyzn naszej diecezji specjalne zaproszenie do włączenia się w szeregi Rycerzy Kolumba:

POSŁUCHAJ

Na dzień formacji złożyły się m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin oraz poczęstunek i katecheza formacyjna w Katolickim Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu