Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 19:28
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Niedziela Radiowa w Krowicy Samej

Już w najbliższą niedzielę, 18 grudnia, w ramach Niedzieli Radiowej, Katolickie Radio Zamość będzie gościć w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej w dekanacie Lubaczów.
Niedziela Radiowa w Krowicy Samej

Autor zdjęcia: Ks. Jacek Rak

Początki parafii sięgają początku XX w. gdy Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, do której należały okoliczne lasy, postanowiła zbudować drewniany kościół dla swoich pracowników. Pod koniec lat 90 rozpoczęto budowę nowego kościoła parafialnego, który został poświęcony w 1999 roku przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariusza Leszczyńskiego. Na terenie parafii znajdują się także dwie kaplice: kościół filialny w Budomierzu oraz kościół filialny w Krowicy Lasowej.

Te i wiele innych ciekawych informacji, przygotowanych przez Księdza Proboszcza jak również przez przedstawicieli parafii, będzie można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość w niedzielę (18.12) po godzinie 17.05 i w poniedziałek (19.12) po godzinie 13.10.

A już dzisiaj zapraszamy na niedzielną transmisję uroczystej Eucharystii z parafii Krowica Sama, która rozpocznie się o godzinie 11.00.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii