Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biłgoraj. Wigilia dla samotnych

Członkowie Stowarzyszenia ‘Bezpieczna Przystań’ działającego przy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju zorganizowali (18.12) spotkanie wigilijne dla osób bezdomnych i samotnych z powiatu biłgorajskiego.
Biłgoraj. Wigilia dla samotnych

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, a także od podzielenia się opłatkiem i odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Chcemy w tym przedświątecznym czasie dzielić z innymi pokojem i życzliwością – tłumaczył kapelan DPS ks. Krzysztof Portka:

POSŁUCHAJ

To dla nas bardzo ważne wydarzenie – podkreślała dyrektor placówki, Agnieszka Kiesz:

POSŁUCHAJ

Seniorzy działający w Klubie Seniora oraz mieszkańcy DPS zaprezentowali krótkie przedstawienie jasełkowe, w którym przypomniano najważniejsze wartości, które powinny przyświecać świętom Bożego Narodzenia:

POSŁUCHAJ

To ważne, aby zauważyć ludzi, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy – wyjaśniała Bożena Paska, zastępca dyrektora DPS dla Kombatantów w Biłgoraju:

POSŁUCHAJ

Każdy z nas potrzebuje bliskości drugiego człowieka, szczególnie w czasie świąt – zaznaczyła poseł Beata Strzałka:

POSŁUCHAJ

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji wydarzenia – dziękował Paweł Kuraś, prezes Stowarzyszenia „Bezpieczna Przystań”:

POSŁUCHAJ

Za organizację wigilii dziękował również starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

POSŁUCHAJ

Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych wigilijnych potraw oraz rozmów i integracji w rodzinnej atmosferze.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał Adamczuk