Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 06:15
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

W Zamościu odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy Zamość Chess Cup 2022

W Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 36 w Zamościu w sobotę (17.12) odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy Zamość Chess Cup 2022.
W Zamościu odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy Zamość Chess Cup 2022

W rozgrywkach wzięło udział prawie stu szachistów, dla których przygotowano atrakcyjne upominki oraz piękne, okazałe puchary. Rozgrywki odbyły się w dwóch salach z podziałem na kategorie dzieci oraz młodzież i osoby dorosłe. Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego podkreślił, że patronat honorowy nad turniejem objęły dwie wybitne osobowości szachowe.

POSŁUCHAJ

W wydarzeniu wzięli udział także reprezentanci innych państw.
POSŁUCHAJ

Agnieszka Sapkowska-Milewska, która turniej objęła patronatem honorowym nie mogła osobiście uczestniczyć w wydarzeniu ze względu na odległość jaka dzieli ją od Zamościa. Jednak zawodnikom przesłała pozdrowienia z Londynu w formie nagrania.
POSŁUCHAJ

Agnieszka Sapkowska-Milewska podkreśliła, że Andrzej Czochra jest człowiekiem, którego charakteryzuje wielka pasja do szachów.
POSŁUCHAJ

Z gry w szachy wynika wiele pozytywnych aspektów.
POSŁUCHAJ

Na otwarciu turnieju zagościł dyrektor zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mateusz Ferens, który przyznał, że zawsze będzie wspierał inicjatywny szachowe.
POSŁUCHAJ

Eugeniusz Magryta, v-ce prezes Zamojskiego Klubu Szachowego mówiąc o szachach wspomniał o ich historii.
POSŁUCHAJ

Eugeniusz Magryta dodał, że naukę gry w szachy można rozpocząć mając zaledwie kilka lat. Jest to dziedzina sportu jaką można uprawiać do okresu późnej starości.
POSŁUCHAJ

W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy, którzy na zajęcia szachowe uczęszczają do Młodzieżowego Domu Kultury. Trenują dwa razy w tygodniu po półtorej godziny pod okiem Andrzeja Czochry. Jak się rozpoczęła ich przygoda z szachami?
POSŁUCHAJ

Zawodnicy zachęcają do nauki gry w szachy ponieważ jest to gra integracyjna, którą poleca się każdemu. W szachy można grać z kolegami, rodzicami lub z szachistami w klubie.
POSŁUCHAJ

Gra w szachy wykorzystywana jest w procesie wychowawczym i edukacyjnym ponieważ wspiera rozwój dziecka na każdym poziomie.


WYNIKI Zamość Chess Cup 2022"

wyniki open: kliknij

wyniki do 8 lat: kliknij

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A