Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Jak płacić za autostrady w Polsce?

Autostrady w Polsce są bardzo ciekawym tematem, który wprowadza wiele dyskusji publicznych w ruch. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie autostrady dają nam temat do rozmów w kwestii bezpieczeństwa, cen, a także tego, co w zamian otrzymujemy. Skutkiem tego, dziś opowiemy nieco więcej, na temat form płatności, które obecnie funkcjonują na polskich autostradach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat!
Jak płacić za autostrady w Polsce?

Autor: źródło: https://www.freepik.com/

Polskie autostrady – jak to wszystko wygląda w praktyce?

Jeśli chodzi o Polskie autostrady, możliwości płatności jest co najmniej kilka. Oczywiście, najbardziej podstawowym z nich, będzie płatność, przy pomocy gotówki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy z nas dysponuje gotówką. Bardzo często posiadamy środki przy sobie, lecz w formie wirtualnej. Na całe szczęście, takie rozwiązania zostały również przewidziane, skutkiem czego, będziemy mogli skorzystać z kilku ciekawych form płatności, o których nieco więcej, poniżej.

e-TOLL

Metoda płatności, którą jest e-TOLL daje nam dodatkowe plusy, w postaci wygody, podczas zakupu e-biletów na Polskich autostradach. Jest to bardzo wygodna metoda, ponieważ e-toll posiada nawet własne bramki wjazdowe, które pozwolą nam szybko i wygodnie przedostać się w momencie, w którym to pozostali czekają w kolejce, aby zakupić bilety na autostrady, przy pomocy płatności gotówką lub kartą.

e-TOLL to rozwiązanie, które dedykowane jest biznesowi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby skorzystać z tego rozwiązania, jeśli posiadamy urządzenie lokalizacyjne, które będzie niezbędne do tego, aby naliczać nam niezbędne opłaty z automatu. Do systemu e-TOLL przypisana jest bowiem specjalna aplikacja, która ma zintegrowane systemy płatności, które podpinamy (może to być karta płatnicza). W takiej sytuacji, płatność odbywa się poprzez wspomniane urządzenie lokalizacyjne, które będzie wraz z aplikacją ustalać, ile pobierać z naszego konta.

Dodatkowo, aplikacja e-TOLL jest wymagana w wypadku pojazdów z podpiętą przyczepą, a także DMC zespołów pojazdów, które przekraczać będą masę całkowitą 3500 kg.

Alternatywne metody płatności na autostradach w Polsce

Warto jednak zauważyć, że nie każdy z nas chce lub musi korzystać z profesjonalnych rozwiązań, takich jak e-toll. Na całe szczęście, w naszym kraju są wygodniejsze alternatywy, dzięki którym uda się nam dokonać płatności na autostradzie.

Najbardziej podstawowym rozwiązaniem jest zakup biletu bądź e-biletu na stacjach paliw. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala nam już wcześniej zadbać o to, aby zapłacić za przejazd na autostradzie.

Oprócz tego, na rynku istnieje cała masa aplikacji na smartphone, które możemy wykorzystać do opłaty przejazdu przez daną autostradę. W głównej mierze jest to aplikacja Autopay, która jest najbardziej rekomendowana ze względu na swoją prostotę. Z ciekawych alternatyw warto wymienić SkyCash, mPay, AmberOne, czy aplikacje bankowe, które posiadają zintegrowane płatności za autostrady (takie banki jak Alior Bank, PKO BP, Bank Pekao, ING Bank Śląski, Bank Pocztowy, Bank Millennium czy Santander Bank Polska).

Szukasz większej wiedzy na temat polskich autostrad?

Jeśli autostrady polskie, a także ich przyszłość to temat, który nas interesuje, warto odwiedzić jeden z ciekawych blogów internetowych. Pod adresem internetowym https://autostrady.com.pl/blog/budowa-drog-w-polsce/ znajduje się aktualny spis dróg, które są w budowie, w naszym kraju. Dzięki niemu, poznamy kolejne odcinki, które będą realizowane w najbliższych latach.

Jest to stale aktualizowana baza wiedzy, która pozwoli być nam na bieżąco ze wszystkimi inwestycjami drogowymi w naszym kraju. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do czytania!

 

 

 

Materiał nadesłany

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze