Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 września 2023 19:54
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

W jaki sposób zadbać, by mieć piękne włosy i zdrowe paznokcie?

Jak zadbać o zdrowe paznokcie i piękne, lśniące włosy? Wiele osób ma z nimi problem. Często powodem jest używanie nieprawidłowo dobranych kosmetyków. Wygląd naszych włosów to często wynik nadużywania zabiegów upiększających, do których zalicza się malowanie i ich rozjaśnianie. Z kolei kruche i łamliwe paznokcie u kobiet to najczęściej skutek stosowania lakierów i przedłużania paznokci. Chemiczne substancje stosowane podczas tych czynności wnikają w płytkę paznokcia na tyle głęboko, by doprowadzić do jej poważnego uszkodzenia.
W jaki sposób zadbać, by mieć piękne włosy i zdrowe paznokcie?

O prawidłowym wyglądzie naszych włosów i paznokci decydują zatem w dużej mierze zabiegi pielęgnacyjne, ale także nasza dieta. Zdaniem dietetyk Kingi Stopy gorsza kondycja naszych włosów, skóry i paznokci uwarunkowana jest czynnikami genetycznymi, ale również zaburzeniami hormonalnymi i stylem życia jaki na co dzień prowadzimy

POSŁUCHAJ

O jakich niedoborach witamin w naszym organizmie świadczy wygląd naszych włosów i paznokci?
POSŁUCHAJ

Jakie produkty spożywcze mogą wzmocnić nasze włosy i paznokcie?
POSŁUCHAJ

Dietetyk Kinga Stopa zaleca picie ziołowych herbatek, które wzmocnią kondycję naszego wyglądu.
POSŁUCHAJ

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę chcąc zadbać o zdrowy wygląd włosów i paznokci usłyszą Państwo w piątkowym (30.12) Poradniku Dietetycznym o godz. 9.40, na który serdecznie zapraszamy.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze