Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Biłgoraj. Orszak Trzech Króli

„Niechaj prowadzi nas gwiazda”– pod tym hasłem odbył się tegoroczny (06.01) Orszak Trzech Króli. Barwne Orszaki przeszły w kilkuset miejscach w całej Polsce, po raz ósmy na tym wydarzeniu spotkali się również mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej.
Biłgoraj. Orszak Trzech Króli

Biłgorajskie uroczystości orszakowe rozpoczęły się od Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Do uczestnictwa w Orszaku i tym samym dawania świadectwa swej wiary zachęcał proboszcz parafii, ks. Witold Batycki:

POSŁUCHAJ

Po Mszy Świętej został uformowany Orszak symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę, oczywiście ze swoimi przedstawicielami w osobach Trzech Króli. W osobę Króla Melchiora z orszaku azjatyckiego wcielił się już po raz ósmy Wojciech Szczepański z parafii św. Jana Pawła II:

POSŁUCHAJ

Król Kacper z orszakiem europejskim tradycyjnie pochodził z parafii Chrystusa Króla, zaś był nim w ponownie Arkadiusz Kapica:

POSŁUCHAJ

Rolę Króla Baltazara z orszakiem afrykańskim odegrał po raz kolejny Bartłomiej Strzałka z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:

POSŁUCHAJ

To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt – podkreślała w rozmowie Justyna Krzyszycha, która wraz z mężem Szymonem i kilkumiesięczną Anią wcielili się w role Św. Rodziny: 

POSŁUCHAJ

Orszak Trzech Króli to wyjątkowe wydarzenie, które w wyjątkowy sposób jednoczy rodziny – podkreślała poseł Beata Strzałka:

POSŁUCHAJ

Królowie uczą nas w jaki sposób znaleźć Pana Boga w naszych życiu – zaznaczał Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego:

POSŁUCHAJ

Organizatorka i koordynatorka biłgorajskiego Orszaku, Maria Oleszek podsumowała tegoroczną edycję wydarzenia podkreślając, że był to czas pełen radości ze wspólnego bycia razem:

POSŁUCHAJ

Po drodze na wszystkich uczestników Orszaku czekały specjalne sceny. Jeszcze na placu kościelnym została odegrana pierwsza scena zatytułowana ‘Olśnienie Mędrców’, można było zobaczyć także pałac Heroda, mieszkańców gospody oraz szałas pastuszków. Finałowa scena, biłgorajskie Betlejem, ze Świętą Rodziną znajdowało się na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury i to właśnie tam Trzej Królowie złożyli przed Bożą Dzieciną. Orszak zakończyło rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę betlejemską oraz błogosławieństwo, którego udzielił ks. dziekan Witold Batycki. Dopełnieniem tegorocznego orszaku był koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Kanaan” z parafii św. Jerzego wzmocniony siłami młodzieży z sanktuarium św. Marii Magdaleny.

Organizatorem biłgorajskiego Orszaku Trzech Króli było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju we współpracy z wieloma instytucjami, parafiami, szkołami i służbami mundurowymi.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia