Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

O bezpieczeństwo w czasie ferii zadbają policjanci

W dn. 16-29.01 w naszym województwie potrwają ferie zimowe. W pierwszej turze dwutygodniowej przerwy od szkoły odpoczywają również uczniowie z województw: łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ferie to czas odpoczynku i wyjazdów, dlatego jak co roku większego ruchu na drogach możemy spodziewać się m.in na Zakopiance oraz na drogach dojazdowych do miejscowości, gdzie możemy liczyć na śnieg.
O bezpieczeństwo w czasie ferii zadbają policjanci

Policjanci podczas ferii kontrolować będą prędkość z jaką poruszają się kierowcy samochodów osobowych i autokarów. Zwrócą także uwagę na inne nieprawidłowości, o czym informuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Asp. szt Dorota Krukowska-Bubiło apeluje do użytkowników dróg o przepisową jazdę.
POSŁUCHAJ

Rzecznik zamojskiej Policji przestrzega, by reagować na wykroczenia innych kierowców, a szczególnie w sytuacji kiedy podejrzewamy, iż kierowca może być nietrzeźwy.
POSŁUCHAJ

O swoje bezpieczeństwo w czasie ferii powinni zadbać także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.
POSŁUCHAJ


W naszym województwie temperaturę mamy na plusie i według alertów pogodowych na opady śniegu możemy liczyć w czwartek. Natomiast w miejscowościach górskich, gdzie dzieci mogą cieszyć się zimowym szaleństwem należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Ostrożność i rozwagę należy zachować w pobliżu górek i zbiorników wodnych.
POSŁUCHAJ

W naszym regionie nie ma śniegu, ale dzieci i młodzież mogą korzystać ze sztucznych lodowisk, gdzie mogą pojeździć na łyżwach. Na Lubelszczyźnie nie brakuje także stoków narciarskich, gdzie pod opieką dorosłych i instruktorów narciarstwa dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach. Stoki są na bieżąco dośnieżane, wiec warunki do jazdy na nartach, sankach czy dmuchanych dętkach są doskonałe. Policjanci w najbliższym czasie będą kontrolować czy sympatycy sportów zimowych przestrzegają zasad obowiązujących na stoku.
POSŁUCHAJ

Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło zwraca się z apelem do osób dorosłych, by wybierając się z dziećmi na lodowisko lub stok narciarski dokumenty zabrali ze sobą. Dokumenty typu: dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny najlepiej przechowywać w wewnętrznych kieszeniach ubrania.
POSŁUCHAJ

Nie wszystkie dzieci w czasie zimowych ferii pojadą do miejsc wypoczynkowych. Duża liczba młodzieży czas wolny od szkoły spędzi w domu. Rodzice powinni bacznie obserwować swoje pociechy, a przede wszystkim z kim spędzają czas. Warto zwrócić także uwagę z jakich portali internetowych na co dzień korzystają dzieci.
POSŁUCHAJ

Wyjeżdżając z domu na kilka dni warto o tym fakcie poinformować zaufanego sąsiada lub bliską nam osobę.
POSŁUCHAJ

Policyjne działania prewencyjne ukierunkowane są także na pogadanki na temat bezpieczeństwa na zimowiskach.
POSŁUCHAJ

Kontrole drogowe w najbliższych tygodniach będą odbywały się przy trasach wyjazdowych z miast oraz na głównych szlakach komunikacyjnych, ale mogą też o nie wnioskować rodzice i opiekunowie wyjazdów. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z najbliższą jednostką policji. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej kliknij można sprawdzić podstawowe informacje na temat autokaru: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia