Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Nowe parkomaty w strefie płatnego parkowania

W pierwszych dniach stycznia bieżącego roku w Strefie 1 płatnego parkowania na terenie zamojskiej Starówki zamontowano dziesięć nowych parkomatów, które do zasilania wykorzystują energię słoneczną.
Nowe parkomaty w strefie płatnego parkowania

Stare parkomaty miały kolor srebrny, a te nowe zakupione z początkiem roku są koloru czarnego. Powodem ich zakupu były awarie techniczne, co wymagało częstych interwencji serwisantów. Nowe parkomaty są własnością firmy, która na zlecenie Zarządu Dróg Grodzkich obsługuje strefy płatnego parkowania. Urządzenia są nowoczesne i bardzo łatwe w intuicyjnej obsłudze, a do zasilania wykorzystują energię słoneczną. Przypominamy, że Zamościu od lutego 2022 roku obowiązują nowe zasady w strefach płatnego parkowania. W strefie 1 znajdują się dwie podstrefy A i B.

Podstrefa A obejmuje obszar Zespołu Staromiejskiego z zabytkową zabudową. Są to ulice: Zamenhofa, Pereca, Kołłątaja, Ormiańska, Grodzka, Staszica, Żeromskiego, Kościuszki, Kolegiacka, Ratuszowa, Moranda, Solna, Daniłowskiego, Bazyliańska, Grecka, Plac Stefanidesa, Plac Jaroszewicza, Plac Wolności oraz Skwer Jana Pawła II. W skład podstrefy A nie wchodzi parking na Rynku Solnym.

Natomiast podstrefa B to dwa parkingi przy parku miejskim (ul. Piłsudskiego) oraz przy Skwerze Mikołajczuka (ul. Partyzantów – PZU). Opłata w tej podstrefie pobierana jest tylko przez pół roku w sezonie turystycznym (1 kwietnia do 30 września), a wiec aktualnie postój na tych parkingach jest bezpłatny.

Opłaty obowiązują w dni robocze w godz. 8.00 - 18.00, a w weekend postój na wszystkich parkingach odbywa się bezpłatnie. Granice stref i stawki opłat znajdują się na poniższych zdjęciach.

  Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A