Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 12:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Lubaczów. Wernisaż wystawy Izabeli Łapińskiej pt. „Ślad pamięciowy”

W Muzeum Kresów w Lubaczowie w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy Izabeli Łapińskiej pt. „Ślad pamięciowy”.
Lubaczów. Wernisaż wystawy Izabeli Łapińskiej pt. „Ślad pamięciowy”

Projekt „Ślad pamięciowy” to fotograficzna rejestracja ludzi, którzy doświadczyli złego, ludzi, którzy bez własnej winy przeżyli piekło, ludzi prześladowanych, którzy w imię ideałów i wartości doznali bólu i poniżenia. To ludzie, którzy przez długie lata żyli w trudnym milczeniu. Ludzie, którzy noszą w sobie ślad wykluczenia, upokorzenia i samotności. Ludzie posiadający mnóstwo życiowego doświadczenia. To ostatni moment, by zrobić zdjęcie, by pobrać odcisk ich twarzy jak wizerunek umęczonego Chrystusa na chuście Weroniki.

„Ślad pamięciowy” składa się z czarno-białych studyjnych portretów wykonanych w konwencji fotografii policyjno-medycznej, opartej na typologii twarzy. To forma bazująca na zasadach fotografii kryminalistycznej, dającej obiektywny materiał o popełnionym przestępstwie. Rodzaj fotografii nacechowanej dokumentacyjnie, o charakterze śledczo-badawczym ujawnia fakt, że to ofiara uznana została za sprawcę i była skazana.

W trakcie wernisażu autorka szczegółowo opowie oraz oprowadzi po swojej ekspozycji wszystkich zgromadzonych. Wystawa odbędzie się w gmachu głównym Muzeum przy ul. Jana III Sobieskiego 4 w Lubaczowie. Katolickie Radio Zamość objęło Patronatem Medialnym to wydarzenie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A