Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Mieszkanka Zamościa straciła pieniądze przy zakupie biletów na koncert

Kobieta została oszukana i straciła 1100 zł.
Mieszkanka Zamościa straciła pieniądze przy zakupie biletów na koncert

Mieszkanka Zamościa zainteresowała się zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych ogłoszeniem o odsprzedaży biletów na koncert zespołu, który ma się odbyć w Warszawie w lipcu bieżącego roku.

Kobieta zdecydowała, że zakupi dwa bilety dla siebie i koleżanki. Skontaktowała się z osobą sprzedającą i wpłaciła umówioną kwotę po 450 złotych za bilet. Pieniądze przelała na wskazane przez sprzedającego konto.

Po tym dowiedziała się, że należy dodatkowo opłacić zmianę danych na biletach. Czynność ta miała kosztować po 100 złotych za bilet. 18-latka przelała żądaną kwotę. Po tym pokrzywdzona otrzymała koleją wiadomość. Za pośrednictwem komunikatora sprzedawca napisał jej, że otrzymał lepszą ofertę i jak chce dostać bilety musi dopłacić 200 złotych. 18-latka nie zdecydowała się na dopłatę. Napisała do sprzedawcy prosząc o przesłanie biletów lub zwrot wcześniej wpłaconych pieniędzy. Nieuczciwy sprzedawca nie zareagował na wiadomość, nie wysłał biletów, nie oddał także pieniędzy. 18-latka o dokonanym na jej szkodę oszustwie powiadomiła Policję.

Rzecznik zamojskiej Policji asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło podpowiada w jaki sposób zweryfikować uczciwość sprzedawcy.

POSŁUCHAJ

Apelujemy o ostrożność przy zakupach w sieci. Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych i upoważnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze