Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Niedziela radiowa w parafii pw. św Stanisława Biskupa i Męczennika w Żdanowie

Pierwsza wzmianka o Żdanowie pochodzi z r. 1398. W przeszłości ważny ośrodek administracyjny i gospodarczy dóbr ziemskich Niemierzów - Ostrowskich, później Zamoyskich.
Niedziela radiowa w parafii pw. św Stanisława Biskupa i Męczennika w Żdanowie

Autor: ks. Jacek Rak

Już w najbliższą niedzielę (05.02.2023 r.) Katolickie Radio Zamość zagości w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żdanowie. Parafia w Żdanowie liczy 2100 wiernych. Odpust przypada 8 maja. Do wspólnoty należą miejscowości: Skokówka, Zwódne, Żdanów i Żdanówek. W kościele działa Legion Maryi. Są też lektorzy, ministranci oraz schola. W parafii Żdanów jako proboszczowie pracowali ks. Franciszek Nieckarz (1994-1999) i ks. Tadeusz Czuk (1999-2006). Obecnie proboszczem jest ks. Jacek Rak.

POSŁUCHAJ

Kiedy ojcowie Franciszkanie odzyskali swoją świątynię w Zamościu, a ojcowie Redemptoryści zrezygnował z prowadzenia parafii w Żdanowie tamtejsza świątynia została kościołem rektoralnym.

POSŁUCHAJ

Transmisja Mszy św. z parafii Żdanów już w najbliższą niedzielę o godz. 10:00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. proboszcz Jacek Rak, a homilię wygłosi zastępca dyrektora Katolickiego Radia Zamość, ks. Rafał Kowalczuk. Do wysłuchania rozmów z parafianami zapraszamy w niedzielę o godz. 17.05, a na powtórkę materiałów w poniedziałek o 13.10.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”