Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim uczci pamięć o Powstaniu Styczniowym

Muzeum Regionalne im. dr Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim realizuje zadanie "Krwawy Dzień w Tomaszowie Ordynackim" w ramach obchodów 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim uczci pamięć o Powstaniu Styczniowym

Autor: fot. Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim

Uroczystości rozpoczną się 5 lutego o godz. 10:00 złożeniem wieńców pod krzyżem powstańczym, a następnie zostanie odprawiona msza w intencji pomordowanych przez Rosjan.

Ważnym punktem obchodów będzie rekonstrukcja historyczna wyjaśnia kustosz Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lubelskim Katarzyna Warmińska-Mazurek.

POSŁUCHAJ

Tego dnia nastąpi również otwarcie wystawy plenerowej poświęconej patriotycznej twórczości Artura Grottgera.

POSŁUCHAJ

Cykl obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego obejmuje również konferencję historyczną, która odbędzie się 10 marca. Program obejmuje wykłady Roberta Czyża, dr Jacka Feduszki, Tomasza Brytana oraz Dariusza Sałka.

POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, uroczystości organizowane przez Muzeum Regionalne im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim rozpoczną się już w najbliższą niedzielę (05.02). Katolickie Radio Zamość sprawuje patronat medialny nad tym cyklem wydarzeń.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”