Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 18 sierpnia 2025 19:34
Reklama Menstyl

Krwawy dzień w Tomaszowie - rekonstrukcja

W Tomaszowie Lubelskim uczczono pamięć o poległych podczas powstania styczniowego, który swój wydźwięk szczególnie okrutny miało 5 lutego.
Krwawy dzień w Tomaszowie - rekonstrukcja

O wydarzeniach sprzed 160 laty powiedział starosta tomaszowski, Henryk Karwan.

POSŁUCHAJ

Poseł Tomasz Zieliński, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz grupy rekonstrukcyjne z powiatu tomaszowskiego przygotowały rekonstrukcję ukazującą wydarzenia z 5 lutego 1863 roku.

POSŁUCHAJ

Jaki cel ma rekonstrukcja? Na to pytanie odpowiedział poseł Tomasz Zieliński.

 

POSŁUCHAJ

Rekonstrukcja ma szczególny wymiar wspólnotowy.

POSŁUCHAJ

Rekonstrukcja odbyła się w dwóch formach. Pierwsza prezentowana była w budynku Liceum im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim i przedstawiała historię w sposób teatralny. Druga część przedstawiała walki jakie toczyły się w Tomaszowie. Ta część prezentowana była poza murami szkoły. Komentarze do rekonstrukcji przygotował historyk, prof. Andrzej Olejko



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia Mirowska