Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Przedszkolaki rozpoczęły naukę gry w tenisa

Na hali tenisowej zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę (08.02) rozpoczęły się cykliczne zajęcia programowe ph. ”Powszechna Nauka gry w Tenisa", które prowadzi KT „Return” Zamość.
Przedszkolaki rozpoczęły naukę gry w tenisa

Głównym założeniem lekcji tenisowych jest prozdrowotny rozwój ruchowy. Zajęcia pozwalają od najmłodszych lat pokazać dzieciom, że poprzez sport można ciekawie i miło spędzić czas wolny. W zajęciach biorą udział zamojskie przedszkola, a dzieci na kortach uczą się podstawowych ruchów, a więc w jaki sposób prawidłowo trzymać rakietę, jak celnie uderzyć w piłeczkę oraz jak odebrać zagranie z przeciwnej strony kortu. Wszystkie te elementy od dzieci wymajają koncentracji i zaangażowania, ale najlepszą formą nauki gry w tenisa jest zabawa. Na czym polegała jedna z przeprowadzonych lekcji tenisowych z sześciolatkami?

POSŁUCHAJ

Treningi wśród zamojskich przedszkoli cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
POSŁUCHAJ

Zamojskie przedszkola z zajęć korzystają nieodpłatnie.
POSŁUCHAJ

Anna Smyk podkreśliła, że opiekę trenerską oraz sprzęt sportowy, niezbędny do przeprowadzenia zajęć zapewnia klub.
POSŁUCHAJ

Zajęcia na kortach to głównie gry i zabawy, które z korzyścią wpływają na rozwój psychoruchowy dzieci.
POSŁUCHAJ

Gry i zabawy towarzyskie dostarczają wielu pozytywnych wrażeń.

POSŁUCHAJ

Zajęcia dla każdej z grup przedszkolnych w poprzednich latach prowadzone były co tydzień, a w tym roku ze względu na ograniczone możliwości finansowe odbywają się raz w miesiącu. Beata Kopaczewska przyznała, że przedszkolakom potrzebny jest ruch. Ogólnorozwojowe zajęcia tenisowe, które odbywają się w formie zabaw z wykorzystaniem przyrządów sportowych sprawiają, że dzieci są radosne i zadowolone.
POSŁUCHAJ

Udział przedszkolaków w tego typu zajęciach to przede wszystkim korzyści zdrowotne ponieważ poprzez ruch rozwijana jest ich koordynacja. Ponadto poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych dzieci mają możliwość nawiązania przyjaźni, a poprzez rywalizację nabierają większej pewności siebie. Dzieci uczęszczające na zajęcia sportowe są radosne, a drzwi KT Return Zamość otwarte są dla wszystkich. Osoby, które chciałyby uzupełnić szeregi klubu mogą na treningi dołączyć w każdej chwili. By rozpocząć przygodę z tenisem ziemnym wystarczą chęci, bo zajęcia adresowane są do wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu posiadanych umiejętności.

Szczegółowe informacje na temat zapisów można uzyskać w biurze KT Return, którego siedziba mieści się przy hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 lub telefonicznie pod nr (84) 639 58 25.


  

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze