Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Trwa Tydzień Małżeństwa

Tydzień Małżeństwa to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest propagowanie idei trwałej i bliskiej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie, a także promowanie instytucji małżeństwa. Rozpoczął się wczoraj, 7 lutego i zakończy się 14 lutego w święto zakochanych.
Trwa Tydzień Małżeństwa

Autor: Źródło: https://www.wroclaw.pl/

W ciągu tego tygodnia warto przyjrzeć się bliżej definicji miłości, którą podaje Dorota Szatraj, diecezjalny doradca życia rodzinnego w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

POSŁUCHAJ
Miłość sprawia, że człowiek może "góry przenosić", inaczej spogląda na świat, jest szczęśliwy, czuje się spełniony. Ludzka miłość jest odbiciem miłości Boga do całego świata. Bo cały świat został stworzony z miłości, która go przenika.

POSŁUCHAJ

Kwestię miłości małżeńskiej wielokrotnie poruszał św. Jan Paweł II. Mówił on, że „jedynym źródłem miłości małżeńskiej jest Jezus Chrystus, który nieustannie obecny jest w sakramencie małżeństwa (…)”.

POSŁUCHAJ
Tydzień Małżeństwa to wydarzenie zachęcające małżonków do pogłębiania więzi i rozwoju wzajemnej relacji. Konferencje, warsztaty, kursy tańca, spacery po lesie i randki małżeńskie odbywają się w różnych miejscach w Polsce. Tegoroczny Tydzień Małżeństwa realizuje się pod hasłem „Czas na miłość”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze