Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Światowy Dzień Chorego w lubaczowskiej Konkatedrze

W piątek, 10 lutego, w Konkatedrze w Lubaczowie, miała miejsce uroczysta Msza Święta z okazji Światowego Dnia Chorego.
Światowy Dzień Chorego w lubaczowskiej Konkatedrze

Autor: Ks. Andrzej Stopyra

Podczas Eucharystii wszyscy wspólnie prosili o błogosławieństwo dla chorych i służb, które zajmują się chorymi. W Konkatedrze zgromadzili się liczni pracownicy opieki zdrowotnej, pracownicy szpitali, Domów Pomocy Społecznej oraz osoby, które zajmują się osobami schorowanymi. Hasło tegorocznego Dnia Chorego to „Mniej o nim staranie”, mówi Dziekan Dekanatu Lubaczów, Ksiądz Andrzej Stopyra:

POSŁUCHAJ

Uroczystej Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Biskup Marian Rojek, w którym serdecznie podziękował wszystkim zajmującym się chorymi.

POSŁUCHAJ

Homilię zakończył pozdrowieniami kierowanymi do chorych, do służby zdrowia, do osób życia konsekrowanego i do duchownych.

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii wszyscy zgromadzeni przeszli do Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, by uczestniczyć w przygotowanej części artystycznej Powiatowo – Dekanalnych Obchodów Światowego Dnia Chorego.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. Budzyńskiego