Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Bartosz Ożóg, utalentowany szachista

Zajęcia szachowe prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a młodzi zawodnicy na licznie organizowanych zawodach osiągają duże sukcesy.
 Bartosz Ożóg, utalentowany szachista

Autor: Fot. Zamość Szachami Stoi

W Kielcach w czwartek (16.02) odbył się Wielki Finał Ogólnopolskiego Eko-Logicznego Turnieju Szachowego. W turnieju finałowym wzięli udział szachiści z terenu całej Polski, bo z: Czeladzi, Częstochowy, Dębicy, Inowrocławia, Kielc, Krosna, Łodzi, Olkusza, Przemyśla, Siedlec, Świdnicy, Świdnika, Tarnobrzega i Zamościa.   Startujący młodzi szachiści byli z miast, które przeprowadziły eliminacje i wyłoniły finalistów. Miasto Zamość reprezentował Bartosz Ożóg, wychowanek Koła Szachowego Młodzieżowego Domu Kultury. Andrzej Czochra prezes Zamojskiego klubu szachowego, który prowadzi zajęcia szachowe w MDK przyznał, że Bartosz Ożóg w rywalizacji grupy do lat dwunastu zajął pierwsze miejsce.

POSŁUCHAJ

Zwycięzca zdradził jak rozpoczął swoją przygodę z szachami.
POSŁUCHAJ

Andrzeja Czochra dodał, że finaliści otrzymali ekologiczne nagrody.
POSŁUCHAJ

Andrzeja Czochra dodał, że reprezentant Młodzieżowego Domu Kultury jest niezwykle uzdolnionym zawodnikiem. W grudniu ubiegłego roku wziął udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbyły się w katowickim Spodku.
POSŁUCHAJ

Bartosz Ożóg zdradził jak wyglądały przygotowania do zmagań rangi Mistrzostw Europy.
POSŁUCHAJ

Bartosz Ożóg dodał, że zasady gry w szachy nie są trudne.
POSŁUCHAJ

Już w marcu wszyscy szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności ponieważ w Zamościu odbędą się dwa patriotyczne turnieje. W środę (01.03) w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 w Zamościu zorganizowane zostanie wydarzenie szachowe „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Natomiast kolejnym turniejem szachowym będzie wydarzenie ph. „Wilczym Tropem”, który zaplanowano na sobotę (04.03) w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu. Zapisy na turniej „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” prowadzone są do poniedziałku (27.02) w Młodzieżowym Domu Kultury pod numerem telefonu: (84) 638 44 46. Z kolei zgłoszenia na wydarzenie „Wilczym Tropem” przyjmuje Andrzej Czochra do końca miesiąca pod numerem telefonu: 606 966 403. Wszystkich szachistów serdecznie zachęcamy do zapisów ponieważ udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa