Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Przeżyli ze sobą pół wieku

30 par małżeńskich z Gminy Zamość w tym roku obchodzi złoty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej wyjątkowej okazji jubilaci zgromadzili się w sobotnie przedpołudnie (24.02) na Mszy św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Żdanowie, by podziękować Panu Bogu za wspólnie przeżyte 50 lat.
Przeżyli ze sobą pół wieku

Mszy świętej przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. Jacek Rak, proboszcz tej parafii. Mówił aby niezależnie od tego na jakim etapie małżeństwa jesteśmy, powinniśmy wciąż dążyć do świętości.

POSŁUCHAJ

Wójt Gminy Zamość, Ryszard Gliwiński, podczas swojego przemówienia zwrócił szczególną uwagę na to, że jubilaci przeżyli razem 50 lat w niełatwych czasach w dziejach Polski.

POSŁUCHAJ

Zapytaliśmy jubilatów o ich emocje, które towarzyszyły w tym wyjątkowym dla nich dniu.

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii miało miejsce uroczyste odznaczenie jubilatów medalami i legitymacjami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta RP. Wręczono także pamiątkowe dyplomy od ks. bpa Mariana Rojka, ordynariusza naszej diecezji.

Całość relacji z tego wydarzenia usłyszą Państwo w audycji samorządowej Gminy Zamość  w najbliższą sobotę (04.03).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny