Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

W Zamościu pamięć o Żołnierzach Wyklętych uczczono na sportowo

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to hasło wydarzenia sportowego, które odbyło się w niedzielę (05.03) na terenie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Parku Miejskim w Zamościu.
W Zamościu pamięć o Żołnierzach Wyklętych uczczono na sportowo

Bieg oddał hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963.Biegacze mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 metrów ponieważ właśnie w
1963 roku zginął ostatni poległy w walce Żołnierz Józef Franczak ps. „Lalek”. Było to patriotyczne wydarzenie, w którym chętnie uczestniczyły osoby dorosłe, rodziny z dziećmi oraz żołnierze z 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Jak co roku przed startem biegu odśpiewano hymn państwowy.

POSŁUCHAJ

Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a dla wszystkich uczestników przygotowano atrakcyjne pakiety startowe.
POSŁUCHAJ

Całość wydarzenia poprowadził spiker Wojciech Suchowicz, prezes UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska.
POSŁUCHAJ

Trasę biegu zaprezentował Marek Kucharski, jeden z sędziów biegu, trener lekkiej atletyki w KS Agros Zamość.
POSŁUCHAJ

Chociaż niedzielne popołudnie było chłodne to na linii startu stanęło 230 zawodników. Zdaniem jednej z zawodniczek trasa była ciekawa.
POSŁUCHAJ

Zawodnicy za zajęcie miejsc I - III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali puchary. Zwyciężczynią biegu w klasyfikacji kobiet została zawodniczka KS Agros Zamość z sekcji lekkoatletycznej.
POSŁUCHAJ

Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn zajął reprezentant 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.
POSŁUCHAJ

Celem biegu była popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorami lokalnymi biegu byli: Miasto Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM