Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Odnówmy razem Cmentarz Parafialny w Zamościu

Na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu potrzebne są pilne prace remontowe i konserwatorskie.
Odnówmy razem Cmentarz Parafialny w Zamościu

Odnowy wymagają m.in. aleje cmentarne, ogrodzenie, brama wejściowa ze schodami, kaplica cmentarna oraz tzw. domek grabarza. Koszt prac szacowany jest na około 4 mln zł. Istnieje możliwość pozyskania środków zewnętrznych, ale potrzeba zebrać wkład własny. Organizatorami inicjatywy są Parafia Katedralna w Zamościu oraz Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

O rodzaju prac na cmentarzu, potrzebnych środkach i formach wsparcia dzieła odnowy cmentarza mówił w studiu Katolickiego Radia Zamość ks. Robert Strus, proboszcz parafii katedralnej w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Ofiary na prace remontowe i renowacyjne na cmentarzu można złożyć przez bezpośrednie wpłaty na konto: 09 1020 5356 0000 1502 0186 1020, wpłaty poprzez zrzutkę: https://zrzutka.pl/ oraz poprzez nabycie cegiełek w parafiach o nominałach 50, 100 lub 200 zł.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”