Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Bezpieczeństwo energetyczne w obszarze Trójmorza

Konferencja naukowo-ekspercka w Akademii Zamojskiej
Bezpieczeństwo energetyczne w obszarze Trójmorza

Autor: Łukasz Kot

Dziś (4 marca 2023 r.) w Akademii Zamojskiej odbyła się konferencja naukowo-ekspercka pt. Bezpieczeństwo energetyczne w obszarze Trójmorza. Jej celem jest wymiana poglądów i dyskusja wśród naukowców i ekspertów. To ważna konferencja - podkreśla dr hab. Paweł Skrzydlewski, rektor i profesor Akademii Zamojskiej.

POSŁUCHAJ

Problematyka bezpieczeństwa energetycznego to najważniejszy wymiar bezpieczeństwa we współczesnym świecie - podkreśla  dr hab. Justyna Misiągiewicz prof. Akademii Zamojskiej.

POSŁUCHAJ

Podczas sympozjum wystąpili: dr Łukasz Lewkowicz (Instytut Europy Środkowej, UMCS) z referatem: Inicjatywa Trójmorza: idea i funkcjonowanie (2016-2022), dr hab. Justyna Misiągiewicz (Akademia Zamojska): „Bezpieczeństwo energetyczne” jako kategoria badawcza studiów bezpieczeństwa. Dr Michał Paszkowski z Instytutu Europy Środkowej mówił o Znaczeniu infrastruktury w dostawach surowców energetycznych do państw Europy Środkowej.

POSŁUCHAJ

Mgr Wojciech Stachyra (UMCS) mówił o Gazowej sieci wpływów na obszarze Europy Środkowej w perspektywie sieciowej, mgr Maciej Skuza (UMCS) o Rozwóju energetyki jądrowej w państwach Inicjatywy Trójmorza, dr Damian Szacawa (Instytut Europy Środkowej, UMCS) o Bezpieczeństwie energetycznym w basenie Morza Bałtyckiego: wybrane wątki natomiast dr Justyna Marzec z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej o Polityce wodorowej w państwach Europy Środkowej.

POSŁUCHAJ

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Katolickiego Radia Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa