Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 18:15
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Przygotowania księży do XVII Mistrzostw Polski w futsalu. Jest duża szansa na ósmy złoty medal...

Piłkarska reprezentacja Polski księży przygotowuje się do kwietniowych Mistrzostw Polski w halowej piłce nożnej, które w tym roku odbędą się w Gdańsku.
Przygotowania księży do XVII Mistrzostw Polski w futsalu. Jest duża szansa na ósmy złoty medal...

Warto przypomnieć, że reprezentacja Polski księży w lutym tego roku przywiozła z XV Mistrzostw Europy z Rumunii kolejne ósme złoto. Księża podczas tych rozgrywek zmierzyli się z grupowymi rywalami z: Węgier, Czarnogóry i Austrii. W półfinale kapłani zagrali z reprezentacją Bośni i Hercegowiny wygrywając 1:0, a w finale pokonali Portugalię 3:2. Piłkarska reprezentacja Polski księży tworzy zgrany zespół ponieważ dotychczas kapłani z Mistrzostw Europy przywieźli z aż czternaście medali, w tym osiem złotych. Zwycięstwo jest powodem do wielkiej radości i dumy, ale kapłani nie odpoczywają ponieważ aktualnie przygotowują się do XVII Mistrzostw Polski księży w futsalu, które odbędą się w dn. 21-22.04 w Gdańsku. O kwietniowych zmaganiach powiedział ks. Marek Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Należy także podkreślić, że w kwietniu ubiegłego roku w Łapczycy na XVI Mistrzostwach Polski spośród siedemnastu drużyn, reprezentacja Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej okazała się najlepsza i zdobyła kolejny siódmy złoty medal. Czy tym razem księża reprezentujący naszą diecezję okażą się także najlepsi? Ks. Marek Mazurek przyznał, że skład na piłkarskie Mistrzostwa Polski jest bardzo szeroki.
POSŁUCHAJ

Przygotowania kapłanów do Mistrzostw Polski z naszej diecezji odbywają się na hali sportowej w Łabuńkach. Ks. Marek Mazurek zaprasza wszystkich księży na wspólne treningi, ponieważ mile widziani na parkiecie są sympatycy piłki nożnej.
POSŁUCHAJ

Na temat przygotowań księży do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Polski będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej radiowej antenie.

Jak wyglądały piłkarskie zmagania księży podczas ubiegłorocznych MP w Łapczycy? kliknij
 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii