Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Akcja "Sadzimy razem" i spotkanie w obronie polskich lasów

W sobotnie popołudnie (01.04) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się akcja "Sadzimy razem", którą zorganizowało Nadleśnictwo Strzelce.
Akcja "Sadzimy razem" i spotkanie w obronie polskich lasów

Leśnicy przekazywali wszystkim chętnym bezpłatne sadzonki drzew leśnych. O akcji mówi Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Andrzej Borowiec.

POSŁUCHAJ
Ponadto dzieci i dorośli mogli otrzymać wiele upominków za udział w konkursach i rebusach. Leśnicy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące przyrody i leśnictwa.

Wydarzeniu towarzyszył briefing prasowy  „W obronie polskich Lasów" w którym udział wziął wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, członek Ogólnopolskiego Komitetu w sprawie obrony polskich lasów. W swojej wypowiedzi przypominał jakie zagrożenia czyhają obecnie na lasy w Polsce.

POSŁUCHAJ

Aby uchronić suwerenność polskich lasów powstał Społeczny Komitet, który ma za zadanie zebranie wśród społeczeństwa podpisów pod projektem ustawy zakazującej prywatyzację czy ograniczenie dostępu do lasów w Polsce.

POSŁUCHAJ

W jaki sposób można złożyć swój podpis pod projektem?

POSŁUCHAJ

Z dziennikarzami na Rynku Wielkim w Zamościu rozmawiał także dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Andrzej Borowiec.

POSŁUCHAJ

Warto dodać, że podobna akcja "Sadzimy razem" w sobotnie przedpołudnie odbyła się także w Tomaszowie Lubelskim. W najbliższym czasie będzie się z nią można spotkać w wielu miejscowościach naszego regionu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze