Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:09
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Kenijczycy zwycięzcami jubileuszowego Biegu wokół Twierdzy Zamość

Tradycyjnie, bo we wtorek (02.05) ze startem i metą na Rynku Wielkim odbył się jubileuszowy X Bieg wokół Twierdzy Zamość.
Kenijczycy zwycięzcami jubileuszowego Biegu wokół Twierdzy Zamość

Bieg zorganizowany w Zamościu jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na krótszych odcinkach: 300, 600 i 800 metrów pobiegły dzieci i młodzież, a na starcie biegu głównego na dystansie pięciu kilometrów zmierzyli się dorośli zawodnicy. Przybyłych na wydarzenie: gości i zawodników serdecznie powitał Starosta Powiatu Zamojskiego Stanisław Grześko.

POSŁUCHAJ

Bieg otworzył Łukasz Gajdecki, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.
POSŁUCHAJ

Przed biegiem głównym na dystansach: 300, 600 i 800 metrów pobiegły dzieci i młodzież. Na najkrótszym dystansie zwyciężyła mieszkanka z gminy Adamów.
POSŁUCHAJ

Na tym samym dystansie zwyciężył zawodnik, który na bieg przyjechał w towarzystwie znajomych.
POSŁUCHAJ

Na podium pierwszego miejsca stanęła uczennica klasy sportowej z Zamościa.

POSŁUCHAJ

Pierwsze miejsce zajęła również reprezentantka KS Agros Zamość, która trenuje bieganie.
POSŁUCHAJ

O swoich przygotowaniach do biegu powiedział zawodnik z Lubartowa, który na dystansie 800 metrów zajął trzecie miejsce.
POSŁUCHAJ

Na sportowe wydarzenie przybyli reprezentanci szkoły podstawowej z miejscowości Szczekarków. O treningach biegowych powiedziała nauczycielka wychowania fizycznego, która do licznych startów przygotowała swoich uczniów.
POSŁUCHAJ

Dlaczego zdaniem Iwony Szumiec warto uprawiać sport?
POSŁUCHAJ

Dzieci i młodzież za zajęcie miejsc I–III otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a za I miejsca statuetki. W biegu głównym każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. W tym roku podium zdominowali reprezentanci Kenii.

POSŁUCHAJ

W kategorii mężczyzn całe podium zajęli Kenijczycy. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet także zajęła reprezentantka Afryki Ruth Chemisto Matebo (00:16:35), drugie miejsce zajęła Aleksandra Jakubczak z Zamościa (00:17:24), a trzecia na linię mety dobiegła Małgorzata Siembida z Ulanowa (00:18:32). Należy podkreślić, że Aleksandra Jakubczak jest utytułowaną medalistką i byłą reprezentantką KS Agros Zamość. Zawodowo służbę pełni jako żołnierz w 3 Batalionie Zmechanizowanym w Zamościu, a w każdy poniedziałek o godz. 18.00 prowadzi zajęcia biegowe pn. „Biegam bo lubię”. Jak biegaczce podobała się tegoroczna trasa? Zdobywczyni podium przyznała, że zawodnicy z zagranicy byli silnymi przeciwnikami.
POSŁUCHAJ

Jak trasa podobała się zdobywczyni trzeciego miejsca?
POSŁUCHAJ

W biegu głównym wzięła udział także zawodniczka z okolic Zamościa, która systematycznie bierze udział w biegach organizowanych w naszym regionie.
POSŁUCHAJ

Ze swojego wyniku zadowolony był znany wszystkim były reprezentant Hetmana Zamość, który przekroczył linię mety w czasie 0:21:24.
POSŁUCHAJ

W Biegu wokół Twierdzy Zamość wzięli udział także zawodnicy z innej części naszego województwa.
POSŁUCHAJ

Zawodnicy, którzy wzięli udział w biegu głównym sklasyfikowani zostali na poszczególne kategorie: kobiet i mężczyzn, służb mundurowych (policja, wojsko, straż graniczna, służba więzienna, służba celna, straż pożarna) oraz nauczycieli. Najlepsi biegacze za miejsca I–VI w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn w Biegu Głównym otrzymali puchary, upominki oraz nagrody pieniężne, a za miejsca I-III okolicznościowe medale. Za miejsca I w poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji: mężczyzn i kobiet oraz nauczycieli i służb mundurowych wręczone zostały nagrody pieniężne oraz za miejsca I–III medale i upominki. Nagrodę otrzymali także najstarsi zawodnicy, którzy wzięli udział w Biegu Głównym, a specjalna nagroda wręczona została najlepszym biegaczom, czyli zawodniczce i zawodnikowi z Miasta Zamość. Przybyłych na wydarzenie: zawodników, mieszkańców i turystów pożegnał Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.
POSŁUCHAJ

Głównymi celami biegu były:
- popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego oraz popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji,
- przypomnienie idei biegów Wokół „Twierdzy Zamość”, promocja walorów Miasta Zamość, Zamojszczyzny i Lubelszczyzny,
- uczczenie obchodów Dnia Flagi oraz uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja.

Głównymi Organizatorami Biegu byli: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz Klub Sportowy „AGROS” Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Gmina Zamość, I LO w Zamościu, Gminy Miączyn oraz sponsorów X Biegu.

Bieg odbył się pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka oraz Starosty Powiatu Zamojskiego Stanisława Grześko.                             Serdecznie gratujemy zwycięzcom i widzimy się na linii startu już za rok!

Wyniki: kliknij

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A