Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Nowi diakoni w diecezji

Nasza diecezja zyskała czterech nowych diakonów.
Nowi diakoni w diecezji

Święceń diakonatu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej udzielił w zamojskiej katedrze, w sobotę (06.05) biskup Mariusz Leszczyński.  W uroczystości wzięli udział najbliżsi i przyjaciele nowych diakonów, wykładowcy i wychowawcy, liczne grono duchowieństwa naszej diecezji oraz bracia seminaryjni.

W homilii, ksiądz biskup w odniesieniu do czytań liturgicznych, zwrócił się do kandydatów do święceń.

POSŁUCHAJ

Ponadto biskup Leszczyński skierował do przyszłych diakonów słowa papieża Benedykta XVI.

POSŁUCHAJ

Podczas liturgii święceń kandydaci zobowiązali się do życia w celibacie, posłuszeństwie swojemu biskupowi oraz  do codziennej modlitwy Liturgią Godzin. 

Święcenia diakonatu przyjęli: dk. Piotr Gorzkowski z parafii Płoskie, dk. Marek Nawój z sanktuarium w Krasnobrodzie, dk. Dariusz Ozimek z parafii Stary Dzików oraz dk.Bartosz Świrgoń z parafii św. Mikołaja w Szczebrzeszynie.

To ogromne przeżycie, ale to wciąż początek naszej drogi - podkreślał w rozmowie diakon Bartosz Świrgoń.

POSŁUCHAJ

Pamiętajmy w modlitwie o nowych diakonach, wypraszając dla nich dary Ducha Świętego i potrzebne łaski do ich posługi.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A