Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Aleksandra Jakubczak, Sebastian Adamczuk, Damian Antończak to zwycięzcy „Olejarskiej Dychy”

W niedzielę (14.05) na plaży Marina przy zbiorniku wodnym w Nieliszu odbyła się druga edycja biegowego wydarzenia pn. „Olejarska Dycha” na dystansie dziesięciu kilometrów.
Aleksandra Jakubczak, Sebastian Adamczuk, Damian Antończak to zwycięzcy „Olejarskiej Dychy”

Autor: Fot. „Olejarska Dycha"

Bieg poprowadził drogą wzdłuż malowniczych, rzepakowych pól oraz częściowo ścieżkami leśnymi. Było słonecznie, a liczba zawodników dopisała. W ramach biegu odbyły się II Mistrzostwa Polski Olejarzy, a wydarzenie podsumowała organizatorka biegu.

POSŁUCHAJ

Meta biegu ulokowana została przy zbiorniku wodnym, którego powierzchnia całkowita wynosi 1060 hektarów. Ze względu na wielkość zbiornik nazywany jest „Morzem Lubelszczyzny”. Dzieci, które przyjechały na bieg z rodzicami nie narzekały na nudę ponieważ mogły popluskać się wodzie i zbudować zamki z piasku.
POSŁUCHAJ

Violetta Domaradzka dodała, że udekorowano najszybszych biegaczy w kilku kategoriach wiekowych oraz producentów oleju rzepakowego.
POSŁUCHAJ

Warto podkreślić, że sport i zdrowa dieta idą w parze z dobrym samopoczuciem.
POSŁUCHAJ

Mistrzem Polski Olejarzy został Damian Antończak, który na linię mety dobiegł w czasie 39:35.
POSŁUCHAJ

Zawodnik dodał, że bierze udział w biegach organizowanych w Polce i za granicą.
POSŁUCHAJ

Damian Antończak zachęca wszystkich do biegania.
POSŁUCHAJ

Adam Stępień dodał, że każdy biegacz w ramach pakietu startowego dostał olej rzepakowy, który bogaty jest w cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych i antyoksydantów. Walorów smakowych tego produktu jest mnóstwo ponieważ olej usprawnia funkcjonowanie mózgu, i zwiększa zasoby energetyczne organizmu. Olej rzepakowy obniża także ryzyko cukrzycy, sprzyja utracie masy ciała i poprawia wygląd skóry.
POSŁUCHAJ

Zwyciężczynią wydarzenia w kategorii kobiet po raz drugi z rzędu została znana wszystkim w naszym regionie biegaczka, reprezentująca 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu.
POSŁUCHAJ

W kategorii mężczyzn bieg wygrał także przedstawiciel służby mundurowej.
POSŁUCHAJ

W wydarzeniu udział wzięły także liczne kluby biegowe. Zawodniczka z grupy „Biegam, bo Lubię” z Zamościa pomimo kontuzji wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.
POSŁUCHAJ

Bieg również podobał się zawodnikowi z zamojskiej grupy „Biegam bo Lubię”, który przyznał, że regularnie bierze udział w tego typu wydarzeniach sportowych.
POSŁUCHAJ

W biegu wystartował również zawodnik, który do Nielisza przyjechał z województwa podkarpackiego.
POSŁUCHAJ

Jak trasa podobała się innym uczestnikom?
POSŁUCHAJ

Po dekoracji najlepszych zawodników, którzy otrzymali nagrody pieniężne oraz statuetki, a imprezę biegową zamknął Adam Stępień.
POSŁUCHAJ

Czy jest szansa, że kolejna, trzecia edycja „Olejarskiej Dychy” odbędzie się w Nieliszu za rok? Na to pytanie odpowiedzieli organizatorzy imprezy - Violetta Domaradzka i Adam Stępień.
POSŁUCHAJ

Nielisz ulokowany jest koło Zamościa, wzdłuż rozciągających się sosnowych lasów. To malownicze miejsce zachęca, by wystartować w biegu już za rok. Biegaczy planujących terminarz biegowy serdecznie zachęcamy, by „Olejarską Dychę” wpisać w kalendarz imprez sportowych. Zwycięzcom biegu oraz wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w imprezie serdecznie gratulujemy. Wydarzenie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.


WYNIKI kliknij

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze