Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:55
Reklama

2023-05-21 Udrycze

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Udryczach.
2023-05-21 Udrycze

Autor: fot. Andrzej Rzemieniak

Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. "Niedzieli Radiowej" w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05) odwiedziło parafię pw. św. Antoniego Padewskiego w Udryczach. Należy ona do dekanatu Sitaniec. Jest to parafia stosunkowo młoda. Została erygowana w maju 1977 roku. O historii tego miejsca i prowadzonych w niej pracach mówił proboszcz ks. Jerzy Pytlik.

 

POSŁUCHAJ

 

Aby wszystkie cele i wyzwania mogły zostać wykonane w parafii niezbędna jest rada duszpastersko-ekonomiczna. Od wielu lat należy do niej pan Andrzej Kryszczuk.

 

POSŁUCHAJ

 

O inicjatywach modlitewnych w parafii, w tym o funkcjonowaniu kół żywego różańca powiedziała nam pani Maria.

 

POSŁUCHAJ

 

Dumą parafii jest Zespół Śpiewaczy Udryczanki. Należy do niego Zdzisława Ordyniec.

 

POSŁUCHAJ

 

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi ks. Jerzemu Pytlikowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A