Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

2023-05-21 Udrycze

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Udryczach.
2023-05-21 Udrycze

Autor: fot. Andrzej Rzemieniak

Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. "Niedzieli Radiowej" w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05) odwiedziło parafię pw. św. Antoniego Padewskiego w Udryczach. Należy ona do dekanatu Sitaniec. Jest to parafia stosunkowo młoda. Została erygowana w maju 1977 roku. O historii tego miejsca i prowadzonych w niej pracach mówił proboszcz ks. Jerzy Pytlik.

 

POSŁUCHAJ

 

Aby wszystkie cele i wyzwania mogły zostać wykonane w parafii niezbędna jest rada duszpastersko-ekonomiczna. Od wielu lat należy do niej pan Andrzej Kryszczuk.

 

POSŁUCHAJ

 

O inicjatywach modlitewnych w parafii, w tym o funkcjonowaniu kół żywego różańca powiedziała nam pani Maria.

 

POSŁUCHAJ

 

Dumą parafii jest Zespół Śpiewaczy Udryczanki. Należy do niego Zdzisława Ordyniec.

 

POSŁUCHAJ

 

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi ks. Jerzemu Pytlikowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”