Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama VINCCI Polska

Przed nami uroczystości upamiętniające pacyfikację Kitowa

Wójt Gminy Sułów i Dowódca Garnizonu Zamość zapraszają na uroczystości poświęcone pamięci pacyfikacji Kitowa, które odbędą się w najbliższy poniedziałek (29.05) na Cmentarzu w Kitowie.
Przed nami uroczystości upamiętniające pacyfikację Kitowa

Autor: fot. Gmina Sułów

Mimo, że tragiczne wydarzenia miały miejsce dokładnie 11 grudnia 1942 r., to ich upamiętnienie w Gminie Sułów obchodzone jest w drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego.

Na wydarzenie w imieniu Rady Gminy Sułów zaprasza jej przewodniczący Ryszard Pietrykowski.

POSŁUCHAJ

W uroczystości, która rozpocznie się Biegiem Pamięci Ofiar Pacyfikacji „Kitów 1942” udział weźmie wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. W programie zaplanowano również część artystyczną w wykonaniu Szkoły Podstawowej w Tworyczowie. Wydarzenie zwieńczy msza św., której  przewodniczył będzie proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tworyczowie ks. Marek Gudz. O oprawą muzyczną mszy św. zadba dziecięco młodzieżowa orkiestra gmin Sułów i Nielisz. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”