Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 19:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Anoreksja, czym jest ta choroba?

Anoreksja, inaczej jadłowstręt psychiczny jest zespołem chorobowym, który przejawia się świadomym ograniczaniem przyjmowanych pokarmów i zmniejszeniem kaloryczności posiłków.
Anoreksja, czym jest ta choroba?

Autor zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Dieta oraz wprowadzenie aktywności fizycznej prowadzi do znaczącego spadku masy ciała i wychudzenia. Najpierw organizm korzysta z zasobów, które posiadamy, następnie spala tkankę tłuszczową, a potem walczy o przetrwanie. Na temat tej poważnej choroby powiedziała dietetyk Kinga Stopa.

POSŁUCHAJ

Odchudzanie może być zgubne ponieważ może doprowadzić do anoreksji.
POSŁUCHAJ

Anoreksja częściej występuje u kobiet i zazwyczaj dotyczy dziewcząt w okresie dorastania. Zwykle pierwsze objawy anoreksji są niezauważalne dla bliskich. Symptomem alarmującym jest znaczna utrata masy ciała, zmuszanie się do intensywnych ćwiczeń czy odmowa jedzenia. O pierwszych objawach, które powinny nas zaniepokoić powiedziała dietetyk Kinga Stopa.

POSŁUCHAJ

W walce z anoreksją, która jest trudną chorobą do wyleczenia, zalecana jest terapia rodzinna.
POSŁUCHAJ

Anoreksja dotyczy głównie dziewcząt i młodych kobiet. Przebieg leczonej choroby jest przewlekły, a nieleczone skutki chorobowe mogą doprowadzić do śmierci.

Więcej o anoreksji usłyszą Państwo w „Poradniku dietetycznym” w piątek (26.05) o godz. 9.40, na który już teraz serdecznie zapraszamy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii