Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Anoreksja, czym jest ta choroba?

Anoreksja, inaczej jadłowstręt psychiczny jest zespołem chorobowym, który przejawia się świadomym ograniczaniem przyjmowanych pokarmów i zmniejszeniem kaloryczności posiłków.
Anoreksja, czym jest ta choroba?

Autor: https://pixabay.com/pl/

Dieta oraz wprowadzenie aktywności fizycznej prowadzi do znaczącego spadku masy ciała i wychudzenia. Najpierw organizm korzysta z zasobów, które posiadamy, następnie spala tkankę tłuszczową, a potem walczy o przetrwanie. Na temat tej poważnej choroby powiedziała dietetyk Kinga Stopa.

POSŁUCHAJ

Odchudzanie może być zgubne ponieważ może doprowadzić do anoreksji.
POSŁUCHAJ

Anoreksja częściej występuje u kobiet i zazwyczaj dotyczy dziewcząt w okresie dorastania. Zwykle pierwsze objawy anoreksji są niezauważalne dla bliskich. Symptomem alarmującym jest znaczna utrata masy ciała, zmuszanie się do intensywnych ćwiczeń czy odmowa jedzenia. O pierwszych objawach, które powinny nas zaniepokoić powiedziała dietetyk Kinga Stopa.

POSŁUCHAJ

W walce z anoreksją, która jest trudną chorobą do wyleczenia, zalecana jest terapia rodzinna.
POSŁUCHAJ

Anoreksja dotyczy głównie dziewcząt i młodych kobiet. Przebieg leczonej choroby jest przewlekły, a nieleczone skutki chorobowe mogą doprowadzić do śmierci.

Więcej o anoreksji usłyszą Państwo w „Poradniku dietetycznym” w piątek (26.05) o godz. 9.40, na który już teraz serdecznie zapraszamy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A