Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Upamiętnią bohaterów Bitwy pod Kobylanką

Powiat Lubaczowski wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym "Roztocze Wschodnie" zapraszają w najbliższą sobotę (27.05) na wydarzenie pod tytułem "Poszli w boje chłopcy nasze...epizody, bitwy pod Kobylanką maj 1863".
Upamiętnią bohaterów Bitwy pod Kobylanką

Więcej o projekcie mówi Iwona Buczko, pracownik Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

Upamiętnienie bitew i bohaterów Powstania Styczniowego rozpocznie się w sobotę (27.05) o godz. 9.00 na stadionie sportowym w Starym Dzikowie.

POSŁUCHAJ

Następnie, wydarzenie przeniesie się do Rudy Różanieckiej.

POSŁUCHAJ

Polegli bohaterowie bitew Powstania Styczniowego zostaną upamiętnieni także poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na zbiorowych mogiłach, dodaje Iwona Buczko.

POSŁUCHAJ

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Dodajmy, że cały projekt "Poszli w boje chłopcy nasze...epizody, bitwy pod Kobylanką maj 1863" potrwa do końca października. Jesienią odbędzie się konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla dzieci i młodzieży. Zwieńczeniem projektu będzie przygotowanie katalogu fotografii, podsumowujący obchody rocznicy bitew w powiecie lubaczowskim. Katalog znajdziemy na stronie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie oraz na profilu "Bitwa pod Kobylanką 1863-2023" na facebooku.

Katolickie Radio Zamość objęło obchody upamiętnienia bohaterów Bitwy pod Kobylanką patronatem medialnym.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A