Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Bluszczyk kurdybanek

Fioletowe kwiatki, które często spotykamy na: łąkach, polach, w parkach i przydomowych trawinkach to roślina o cennych właściwościach, a mowa o bluszczyku kurdybanku.
Bluszczyk kurdybanek

Autor: https://pixabay.com/pl/

Często widząc tę roślinę na trawniku traktujemy ją jako chwast, ale to błąd! Bluszczyk kurdybanek, zwany też zwyczajowo bluszczykiem ziemnym lub kurdybankiem należy do rodziny jasnotowatych i ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Roślinę, a więc zarówno kwiat jak również liście możemy zbierać przez całe lato, a o jego właściwościach zdrowotnych powiedziała zielarka Barbara Matysik.

POSŁUCHAJ

Kurdybanek ma także szerokie zastosowanie przy pierwszych objawach przeziębienia oraz innych chorobach.
POSŁUCHAJ

Bluszczyk kurdybanek dodawany jest także przez panie domu do potraw. Ma on także wpływ na poprawę jakości naszej skóry.
POSŁUCHAJ

W najbliższym „Poradniku zielarskim” ekspert Barbara Matysik powie więcej na temat cennych właściwości tej rośliny, którą na co dzień spotykamy na naszych trawnikach, polach i łąkach. Na poradnik radiowy serdecznie zapraszamy już w najbliższy wtorek (30.05) o godz. 9.40.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A