Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Kobiety też mogą grać w tenisa, zapraszamy na korty!

Siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Iga Świątek, pierwsza rakieta świata są reprezentantkami Polski i znanymi na całym świecie niezwykle utalentowanymi tenisistkami.
Kobiety też mogą grać w tenisa, zapraszamy na korty!

Iga Świątek to najlepsza tenisistka świata, a na co dzień mieszka wraz z rodzicami i siostrą w Raszynie pod Warszawą. Jako dziecko zaczęła grać w tenisa w wieku zaledwie czterech lat. Zachęciła ją do tego siostra, ale fascynację do gry w tenisa zaszczepił w niej ojciec Tomasz Świątek, także sportowiec. Więcej o dokonaniach Igi słyszymy codziennie w mediach: w radio, telewizji czy w Internecie, bo nazwisko Świątek zna każdy. Tenisistka pochodzi z Polski, a od kiedy zaczęła osiągać sukcesy sportowe, trenowanie tenisa stało się bardzo modne i popularne. W Zamościu mamy to szczęście, że w tenisa ziemnego możemy grać zimą na hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8, a wczesną wiosną rozgrywki odbywają się na zewnętrznych kortach przy ul. Studziennej 2.

W naszym mieście ta dyscyplina sportu cieszy się ogromnym zainteresowaniem ponieważ w KT Return Zamość chętnie trenują: dzieci i młodzież. Warto zaznaczyć, że od kilku lat w małych dwu i czteroosobowych grupach odbywają się także zajęcia dla osób dorosłych: dla mężczyzn, kobiet i grup mieszanych. Osoby, które trenują już kilka lat pod okiem trenerów prezentują wysoki poziom sportowy. Doskonała technika gry z wykorzystywaniem: volleyów, smeczy czy szybkich piłek dowodzi, że nie łatwo jest wygrać z reprezentantami KT Return Zamość.

Prezes ZTT KT Return Zamość Anna Smyk podkreśliła, że jej marzeniem jest zorganizowanie tenisowego turnieju tylko dla kobiet, a będą w nim mogły wziąć udział wszystkie chętne panie, które grają w tenisa lub dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną.

POSŁUCHAJ

Prezes klubu podkreśliła, że w większych miastach tenis ziemny cieszy się dużym powodzeniem, a zwłaszcza wśród kobiet, które na kortach spotykają się towarzysko.
POSŁUCHAJ

Anna Smyk wspomniała, że swoją pierwszą styczność z rakietą i piłką tenisową miała, gdy sama została już mamą dzieci. Jako kobieta jest doskonałym przykładem, że przygodę z tenisem można rozpocząć w każdym wieku. Serdecznie zachęca do gry w tenisa wszystkie kobiety ponieważ dzięki tej dyscyplinie panie zyskają wiele korzyści: zdrowie, doskonałą kondycję, siłę charakteru i pewność siebie.
POSŁUCHAJ

W tym roku KT Return Zamość będzie obchodził 30-lecie istnienia. Będzie to wielkie wydarzenie dla klubu oraz jego członków. Bowiem z tej okazji we wrześniu zorganizowany zostanie turniej, a swoje sportowe umiejętności będą mogli sprawdzić Ci, którzy każdą wolną chwilę spędzają na kortach grając w tenisa. Z okazji przygotowań do jubileuszu aktualnie na kortach zewnętrznych, prowadzone są remonty. m.in. zaplecza sanitarno-szatniowego.
POSŁUCHAJ

W Zamościu warunki do gry w tenisa są bardzo dobre ponieważ na zewnętrznych kortach przy ul. Studziennej 2 dzięki nowoczesnemu oświetleniu typu led rozgrywki mogą odbywać się do późnych godzin wieczornych. Zasady w gry w tenisa wydają się trudne, ale tylko z pozoru. Ten kto na zajęcia klubowe uczeszą regularnie po krótkim czasie wie: jak ustawić się odpowiednio do piłki, w jaki sposób poruszać się po kortach oraz jak liczyć punkty. Ponadto tenis to gra zespołowa, więc w zależności od własnych predyspozycji można grać w singla lub debla. Najprostszym sposobem zapoznania się z zasadami gry w tenisa jest praktyka poprzez trening. Wszystkich chętnych serdecznie zachęcamy do zapisów na zajęcia, a szczególnie panie, które nie mają pomysłu w jaki sposób można mile i aktywnie spędzić czas wolny. Jedna z zawodniczek swoją sportową przygodę z tenisem ziemnym rozpoczęła jeszcze jako dziecko, kiedy w okresie wakacyjnym uczęszczała na zajęcia „Wakacje z rakietą” Co klubową zawodniczkę zmotywowało, by po latach przerwy powrócić ponownie na korty?
POSŁUCHAJ

Krystyna Kowalik dodała, że w tenisa gra dwa razy tygodniu. Z gry na kortach czerpie dużo radości i satysfakcję, a dlaczego z pośród różnych dyscyplin sportowych wybrała własnej tenis?
POSŁUCHAJ

Na tenisowych kortach można poznać wielu ciekawych ludzi, a także zawrzeć przyjaźnie na długie lata życia. Środowisko tenisistów jest przyjazne, a zawodnicy, którzy na turnieje przyjeżdżają z Polski uważają, że zamojskie korty wyróżnia rodzinna atmosfera. Ci, którzy chcieliby dołączyć do grona tenisistów i trenować pod fachowym okiem trenerów zachęcamy do zapisów. Treningi dla dzieci i młodzieży prowadzone są w godzinach popołudniowych, natomiast dla dorosłych w godzinach wieczornych. Cały sprzęt, a więc piłki i rakiety bezpłatnie zapewnia klub.

Szczegółowe informacje na temat zapisów można uzyskać w biurze KT Return pod nr tel. (84) 639 58 25 lub na stronie internetowej klubu kliknij

Terminarz zbliżających się turniejów dostępny jest poniżej na plakacie.
  
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze