Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:41
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Zesłanie Ducha Świętego

Kończy się okres wielkanocny w Kościele. W najbliższą niedzielę (28.05) przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Zesłanie Ducha Świętego
Autor: Obraz Ronald Sandino z Pixabay

To jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. Dzień Pięćdziesiątnicy posiadał wtedy wysoką rangę - był żydowskim świętem plonów, upamiętniającym ustanowienia Prawa na Górze Synaj. Właśnie wtedy -  pięćdziesiątego dnia po zmartwychwstaniu, na zebranych w Wieczerniku apostołów i Maryję zstąpił Duch Święty.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to dobra okazja, by spróbować na nowo uświadomić sobie kim jest Duch Święty - mówi ks. dr Piotr Spyra, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu i dyrektor Zamojskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

POSŁUCHAJ

Co zrobić, by usłyszeć głos Ducha Świętego?

POSŁUCHAJ

Warto zadbać także o ciszę - podpowiada ks. Spyra.

POSŁUCHAJ

Ks. Piotr Spyra podaje także wskazówki jak przygotować w swoim życiu przestrzeń dla działania Ducha Świętego.

POSŁUCHAJ
Całość rozmowy z ks. dr. Piotrem Spyrą na temat Ducha Świętego i budowania z Nim relacji znajdą Państwo na stronie internetowej naszego radia w zakładce "Rozmowa Dnia".

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A